Niezwykłe odkrycie 14-latki z USA. Może pomóc w walce z COVID-19

63

W Stanach Zjednoczonych dokonano odkrycia, które może pomóc w walce z koronawirusem. Stoi za nim zaledwie 14-letnia dziewczyna z Teksasu. Została za to nagrodzona wysoką nagrodą pieniężną. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niezwykłe odkrycie 14-latki z USA. Może pomóc w walce z COVID-19
Anika Chebrolu (YouTube, CBSDFW)

14-letnia Anika Chebrolu z Teksasu dokonała niebywałego odkrycia, które może przyśpieszyć powstanie szczepionki na koronawirusa. Nastolatka wygrała dzięki temu konkurs 3M Young Scientist Challenge. Otrzymała za to nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy dolarów.

Odkrycie 14-latki może okazać się pomocne w walce z pandemią. Anika stworzyła cząsteczkę, która może sparaliżować część koronawirusa. Wyniki jej pracy mogą zostać wykorzystane w procesie tworzenia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Niesamowite osiągnięcie i historia wybitnie uzdolnionej dziewczyny zostały przedstawione w materiale jednej z amerykańskich telewizji.

To jest ekscytujące. Nadal staram się wszystko przetworzyć - powiedziała lokalnej stacji.

14-latka pracowała nad innym projektem. Przed pandemią ósmoklasistka przygotowywała się do stworzenia leku na sezonową grypę, ale jej plan się zmienił, gdy nadszedł kryzys związany z koronawirusem. Kiedy zobaczyła niszczycielską siłę wirusa, przystąpiła do pracy nad znalezieniem rozwiązania, które pomoże go powstrzymać. W pracy używała programów komputerowych. Jej inspiracją był dziadek, który zawsze popychał ją w stronę nauki.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić