o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

DJ na protestach. Miksował wypowiedzi polityków rządu. Nagranie z Gdańska

140
Podziel się

W niedzielne południe w Gdańsku rozpoczęły się protesty przedstawicieli branży gastronomicznej i branży fitness, które dotknęły największe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Manifestanci połączyli siły z przeciwnikami zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

DJ na protestach. Miksował wypowiedzi polityków rządu. Nagranie z Gdańska
W niedzielne południe w Gdańsku rozpoczęły się protesty przedstawicieli branży gastronomicznej i branży fitness. (PAP)
bDoYBIxx

W piątek 23 października premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia związane z szalejącą pandemią koronawirusa. Od soboty 24 października przynajmniej na dwa tygodnie zostały zamknięte knajpy, restauracje i puby. Lokale gastronomiczne posiłki mogą wydawać tylko wynos.

W związku z nowymi obostrzeniami w niedzielne południe na ulice Gdańska wyszli przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy już po raz drugi w tym roku zostali zmuszeni do zamknięcia swoich lokali. Jednocześnie w Gdańsku trwa protest przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Manifestanci przenieśli się pod fontannę Neptuna, gdzie połączyli siły z przedstawicielami branży fitness oraz branży gastronomicznej.

bDoYBIxz

Wokół Fontanny Neptuna w Gdańsku zgromadziło się około 4 tysięcy osób, gdzie przemawiali organizatorzy protestu kobiet oraz przedstawiciele branży gastronomicznej, fitness, hotelarskiej i turystycznej.

Podczas protestów DJ puszczał muzykę i zmiksowane fragmenty wypowiedzi polityków partii rządzącej, w tym m.in. Mateusza Morawieckiego, który jeszcze kilka miesięcy temu zapewniał, że "koronawirus jest w odwrocie" zachęcając do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Szef rządu, który odwiedził w lipcu Tomaszów Mazowiecki i zachęcał tam do oddania głosu na Andrzeja Dudę, zwracając się przede wszystkim do seniorów.

bDoYBIxF
Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca - przekonywał w lipcu premier Mateusz Morawiecki.
Epidemia uzasadnia obostrzenia, ale nie uzasadniania wprowadzania ich na oślep i bez logicznych podstaw - postulują przedstawiciele branży gastronomicznej cytowani przez trójmiasto.pl.
bDoYBIxG

Przedstawiciele lokali gastronomicznych domagają się podjęcia natychmiastowych działań, które uratują nasze firmy przed upadłością: zwolnienia z opłacania składek ZUS, zwolnienia z opłacania podatku dochodowego od wynagrodzeń, obniżenia stawki podatku VAT na wszystkie świadczone przez nas usługi z 23 i 8 na 5 proc.

Domagamy się subwencji, które pozwolą nam na regulowanie naszych zobowiązań, w tym przede wszystkim: na wypłaty wynagrodzeń, opłacanie czynszów i rachunków związanych z utrzymaniem naszych obiektów, spłatę rat kredytów i leasingów - postulują przedstawiciele lokali gastronomicznych.
Zobacz także: Protesty w Polsce. Strajk Kobiet. Aktywiści protestują przed kościołami
bDoYBIya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
Jaca
miesiąc temu
Mam nadzieje że to początek końca !!!
obserw
miesiąc temu
Ten pochod policja powinna ubezpieczac a nie atakowac. Tu nie ma kogo atakowac
babcia
miesiąc temu
Boja sie slabej kobiety - wstyd!
bDoYBIyb
oonio
miesiąc temu
przyłączyłabym się do ich protestów gdyby nie to, że ja ciągle pracuję, a dodrukowanie pieniędzy spowoduje dalszy spadek wartości pieniądza. Na dodatek, wprawdzie niczego się nie dorobiłam, ale oszczędzając całe życie po parę groszy, uciułałam parę złotych na zabezpieczenie codziennego bytu, teraz stracę i to.
eirj
miesiąc temu
Obniżenie podatków? By bogowie mieli mniej do wydawania na luksusowe wakacje i przedmioty? W życiu to nie przejdzie
Najnowsze komentarze (140)
MARTA
miesiąc temu
KTO ZATYM WSZYSTKIM STOI PRZECIEŻ NIE POLACY
MAREK
miesiąc temu
W GDAŃSKU MIESZKAJĄ WNUKOWIE WERMACHTOWCÓW TEMU SIĘ NIE DZIWIĘ
zigor
miesiąc temu
Proponuję pełną inwigilację pisiactwa i kleru oraz ostracyzm w stosunku do nich. I nie karmić ich kasą. Zacznijcie patrzeć im na ręce i śledzić każdy krok.
ken
miesiąc temu
Mam nadzieję, że policja zacznie przywracać porządek, bo to co się dzieje, to ludzkie pojęcie przechodzi !Jak można zabijać nienarodzone dzieci!!!!Nie dawno bronili ptaszków robaczków a tu aborcja na życzenie i jeszcze z Narodowego Funduszu Zdrowia!!!
gość
miesiąc temu
mam nadzieję że wszyscy splajtują i pójdą na trawę. wg zalecen niech konsunują szczaw i mirabelki.w końcu mogli się ubezpieczyć. wkrótce będzie takie tsunami że całe Gdańsk zostanie zmyty a wtedy będą mogli sobie tylko popływać jak zaczasów Noego.
al405
miesiąc temu
Pani premier Szydło mówiła że będziemy rozmawiać ze społeczeństwem . Nigdy nie wyprowadzimy policji na ulice przeciwko społeczeństwu i co ?
Walek
miesiąc temu
A to nie PO mowilo zeby wybory przeniesc na jesien? Zmienili kandydata co kosztowalo nas 70mln i tak nic im nie wyszlo he he PO=dno.
profesor
miesiąc temu
Te komentarze są chore, jak ludzie co piszą, ale cóż można oczekiwać od onetu. Gdyby rządził PO dalej to można 100 procent powiedzieć, że Polski by już by nie było, bo Tusk umiejętnie i cała opozycja sprzedałaby obcym a komu to wiadomo. A nasz kraj byłby przystanią uchodźców, ideologii LGBT i produkcją aborcji, do tego dążą nasi wspaniali zdrajcy, ludzie nie pozwólmy sobie aby garstka ludzi zniszczyła Polskę. Znam już komentarze, trolle albo wykasują albo skrytykują.
bDoYBIxT
Tatiana
miesiąc temu
Aleksander łukaszenko powinien jak najszybciej złożyć wniosek do Uni Europejskiej by ta nałożyła na Polski Rząd sankcje za fałszywie wydany wyrok trybunału i brak poszanowania obywateli brutalbość Policji w Polsce
stanczyk
miesiąc temu
To są te nowe oddziały pana Maciarewicza, Gdzieś muszą zarabiać na siebie
Chinczyk👽
miesiąc temu
Rafał lubić djdzej🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
emis
miesiąc temu
tyle wściekłości i determinacji aby móc legalnie zabić chore dziecko... jak się ma do tego litość nad opuszczonym i głodnym pieskiem ? większość z nich tego problemu nie miała, i guzik ją interesuje czy któraś obok będzie go miała, to jest bezmyślna i prymitywna walka o źle rozumianą wolność, brak uczuć i kompletna pomroczność jasna, nie jasna - ciemna, wystarczy włączyć myślenie
Lucky Lucky
miesiąc temu
Kobiety, rolnicy, górnicy i branża gastronomiczna.Łącząc siły,a dacie radę obalić to bezprawie Rządu. Łączcie SIŁY.
Wuiec
miesiąc temu
Obudzili sie wreszcie.oj bedziebedzie sie dzialo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić