Dom Skłodowskiej-Curie wystawiony na sprzedaż. Kosztuje majątek

116

Dom, w którym mieszkali Maria Curie-Skłodowska z mężem Piotrem w miejscowości Saint-Rémy-lès-Chevreuse pod Paryżem został wystawiony na sprzedaż. Wymaga remontu, ale nawet w tym stanie kosztuje majątek.

Dom Skłodowskiej-Curie wystawiony na sprzedaż. Kosztuje majątek
Dom Marii Skłodowskiej-Curie wystawiony na sprzedaż (Twitter)

Maria Skłodowska-Curie i Piotr Curie z dziećmi regularnie przyjeżdżali do tego domu z Paryża w latach 1904-1906. To miejsce rodzina wykorzystywała do wspólnego odpoczynku od Paryża i jego wielkomiejskiego hałasu. Po śmierci męża w 1906 roku Maria odwiedziła posesję jeszcze kilka razy, po czym przestała, a dom stał pusty.

Od tego czasu w budynku prawie nic się nie zmieniło. W domu zachowały się stare gobeliny i terakota epoki Curie, dlatego wchodząc do niego "można odnieść wrażenie podróży w czasie" - informuje agencja nieruchomości, która wystawiła go na sprzedaż.

Duży ogródek z gołębnikiem

Całkowita powierzchnia budynku wynosi 120 metrów kwadratowych. Do tego jest jeszcze prawie 900 m² ogródka, na którym zachował się stary gołębnik oraz szopa. Budynek składa się z parteru, piętra oraz strychu. Na parterze mieści się jadalnia z kominkiem, salon z piecem pruskim, zamknięta kuchnia oraz toaleta. Dostępna jest też piwnica. Mimo potrzeby remontu koszt domu to prawie 800 tys. euro (ok. 3,5 mln złotych).

Jednym z jego atutów jest bliskość stacji kolejowej, na której zatrzymują się bezpośrednie pociągi RER do Paryża. Ale, jak informuje francuski dziennik "Le Parisien", na razie nieruchomość nie cieszy się dużym zainteresowaniem nabywców. Dom wymaga remontu, który agencja nieruchomości szacuje nawet na 200 tys. euro (ok. 910 tys. złotych).

Należy przerobić piwnicę, strych, dach i izolację - powiedział "Le Parisien" dyrektor agencji Stephane Plaza w Saint-Remy Daniel Cazou-Mingot.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić