o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

"Nasz nowy dom". Dowbor ujawnia prawdę ważną dla rodzin

14
Podziel się

"Nasz nowy dom" to program telewizyjny prowadzony przez Katarzynę Dowbor, w którym najbardziej potrzebujące polskie rodziny dostają szanse na życie w lepszych warunkach mieszkaniowych. Dowbor w najnowszym wywiadzie zdradziła kulisy programu.

"Nasz nowy dom". Dowbor ujawnia prawdę ważną dla rodzin
Katarzyna Dowbor prowadzi program "Nasz nowy dom". (AKPA)
bEDfVGBN

W programie "Nasz nowy dom" spełniane są marzenia o pięknym domu najbardziej potrzebujących rodzin w Polsce. Pogram, który jest emitowany od 2013 roku na antenie Telewizji Polsat, cieszy się wielką popularnością. Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Dziennika łódzkiego" ujawniła, co muszą zrobić rodziny, by dostać się do programu.

Prowadząca podkreśliła w rozmowie, że większość osób, które otrzymały pomoc w programie podejmuje nowe prace i łatwiej radzi sobie z przeciwnościami losu.

bEDfVGBP
Są może niezaradne rodziny. Coś dostały, ale dalej tkwią w marazmie. Jednak 95 proc. naszych rodzin zrobiło krok do przodu. Mają więcej radości, lepsze perspektywy. Wiele osób poszło do pracy. [...] To są kompletnie inni ludzie. Pozbierali się po swoich traumach, problemach. Patrzę na nich i widzę, że są fantastycznymi ludźmi, którym "Nasz nowy dom" dał nowe życie. Pomogliśmy wielu ludziom - tłumaczy Katarzyna Dowbor.

Rodziny muszą opowiedzieć swoją historię

Katarzyna Dowbor ujawnia, jakie są warunki dostania się do programu, w którym fachowcy w ciągu 5 dni gruntownie remontują domy potrzebujących rodzin.

Rodzina, którą wybierzemy, musi chcieć opowiedzieć nam swoją historię. Jest ona bardzo ważna, tak jak problemy, z którymi się borykają. Zdarzało się nam trafiać na rodziny, które chciałyby, aby wyremontować im dom, a zarazem zaznaczali, że nic o sobie nie będą mówić. Trudno nam się na to zgodzić. My tej ich historii potrzebujemy. Nie ma wstydu, że ktoś był ofiarą przemocy w rodzinie, miał ciężkie warunki. Powtarzam to dzieciom, które wstydzą się, że nie mają w domu łazienki. Tłumaczę im, że nie są z tego powodu gorsze. Źle świadczy to o tych, którzy atakują ich, wyśmiewają się - tłumaczy Katarzyna Dowbor.
bEDfVGBV

Prowadząca program podkreśla również, że poza historią rodziny jest wiele czynników, które decydują o przyjęciu do programu. Dowbor zaznacza, że dom musi nadawać się do remontu, często są to budynki, które nadają się jedynie do zburzenia.

W komisji, która jedzie do rodziny, jest szef ekipy budowlanej. Musi potwierdzić, że dom można remontować, choć potem wychodzą w trakcie różne rzeczy... Poza tym rodzina musi mieć uregulowane sprawy własnościowe. Nie możemy remontować domu gminie czy kwaterunkowi. Musimy też sprawdzić, czy w takim domu nie ma alkoholu czy innej patologii. Nie stać nas też, by remontować 300-metrowe domy. Każdy metr ściany to koszty. Mamy określony budżet - mówi Dowbor.

Dowbor przyznaje, że kiedy zaczęto nagrania do pierwszych odcinków programu nie zdawała sobie sprawy, w jak strasznych warunkach mogą żyć niektórzy Polacy.

bEDfVGBW
Przez pierwsze trzy lata łapałam się za głowę. Nie zdawałam sobie sprawy, w jakich warunkach mogą żyć ludzie. Teraz już za głowę się nie łapię. Dziś myślę tylko co zrobić, by było lepiej. Za dobrze wiem, jak to wszystko wygląda, by się dziwić. Nie ma co się rozczulać, trzeba wziąć się do roboty, pogadać z tymi rodzinami. Często remonty przeprowadzamy u rodzin z niepełnosprawnością. Im jest najtrudniej - przyznaje prowadząca.
Zobacz także: Dowbor promuje swój program: "To jest dom babci, kórej chcą zabrać wnuka"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfVGCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
iKRYSTYNA
4 miesiące temu
Wielki szacunek dla Telewizji Polsat dla pani Kasi Dowbor dla wszystkich architektów i grup budowlanych.Za to co robicie jeszcze raz WIELKI SZACUNEK.
Ewma
5 miesięcy temu
Bardzo fajny program przedstawia prawdziwych ludzi i ich codzienne problemy
polo
5 miesięcy temu
"Dowbor ujawnia prawdę ważną dla rodzin" I kolejna tajemnica wyszła na jaw.
bEDfVGCr
Zdzisio
5 miesięcy temu
Jestem Zdzisio, mam 70 lat, zapraszam na .....
Alicja
5 miesięcy temu
Świetny program dobrze się go ogląda i jednocześnie pomaga potrzebującym. Przydało, by się aby pomagać nie tylko rodzinom z dziećmi, ale emerytom, którzy żyją w trudnych warunkach, których domy starzeją się wraz z nimi, a nie stać ich na bieżące remonty, a zdrowie nie pozwala na jakiekolwiek ruchy w tym kierunku.
Rafal
5 miesięcy temu
Pomagajmy tym co mają 500 + ale dalej pracują a nie liczą na skrobane ja sam mam dziecko z autyzmem i pracuje na półtora etatu i jakoś daje rade a mieszkam w piskim muze i kasę pakuje w tą rudere dajcie mi choć jeden z tych domuw z programu a sam zrobię w ciągu roku Belweder tak państwo nauczyło i tak ma a jak słyszę chistorie że mąż pił i mie bil a 5 dzieci to sami pomyślcie ludzie ?
Helena
5 miesięcy temu
Drodzy "niektórzy" komentatorzy. Człowiek który przeżył traumę...śmierć bliskiej osoby, molestowanie, żyje z sadystą, alkoholikiem, lub jest poważnie chory często jest w depresji, chociaż na pozór "niby jakoś żyje, funkcjonuje. Czasami stwarza pozory normalności ale tak naprawdę nawet wstanie z łóżka to przerasta. Ten kto takich sytuacji nie doświadczył nie ma pojęcia o czym mówi - to nie jego wina, po prostu mierzy tych ludzi swoimi kategoriami i nie rozumie że Ich psychika jest w rujnacji.Nie oceniajcie więc - chcecie pomagajcie, nie chcecie nie róbcie tego ale zachowajcie swoje "osądy" dla siebie. Pamiętajcie że SŁOWO MA SWOJĄ WAGĘ I TEŻ MOŻE KRZYWDZIĆ LUB NAWET ZABIĆ. Nie sądzę żeby ktokolwiek z Was tego chciał prawda?
Piotr
5 miesięcy temu
Program ma dobre założenia,ale dziwi mnie postawa większości pokazanych w nim rodzin.Żyją gorzej niż w najbiedniejszych rejonach Afryki,a mimo to sami nie zrobią nic,by dom choć trochę lepiej wyglądał.Nawet gwoździa nie przybiją lub drzwiczek od szafki nie przykręcą,tylko czekają,aż ktoś dobry(czytaj "naiwny") zrobi to za nich. Założę się,że 5 lat po programie 90% tych domów wraca do "pierwotnego" stanu.
Szary
5 miesięcy temu
Poczytajcie regulamin do tego programu kiedys byl dostempny w necie
Emerytka
5 miesięcy temu
Bardzo potrzebny,wspaniały program. Brawo, Polsat!
gość
5 miesięcy temu
p.Katarzyna z ekipą robi wspaniały program , to jaką pomoc tym rodzinom niesie nie da się wyrazić słowami, czasami jak oglądam ten program i widzę tak piękną zmianę tej rodziny, piękny dom, nowy i tą radość na twarzach tych ludzi a przedewszystkim dzieci , to zdarza mi się że płaczę ze szczęścia , pani Kasiu medal pani i ekipie się należy , to wspaniała robota jaką robicie !!! Oby ten program nigdy się nie skończył!!! :))
Al-Pha-X
5 miesięcy temu
To co możemy oglądać w tym programie, to nie są patologie z najgorszych przykładów..raczej ludziom się nie poszczęściło w życiu, najczęściej przez zły wybór partnera, przez rodzica/-ców alkoholików, utratę pracy, czasem przez problemy zdrowotne, kalectwo wrodzone, swoje lub potomstwa, a że bieda rodzi biedę to się przenosi to z pokolenia na pokolenie...no można się zastanawiać jak tacy ludzie żyją, ale widać, że rodziny te się kochają, rodzeństwo się wspiera, matki za nic nie oddały by swoich dzieci, więc takim warto remontować..
Mama
5 miesięcy temu
Gdzie pomoc spoleczna gdzie sądy rodzinne gdzie policja,gdzie kurator???? Pytam!? Dlaczego w srodku Europy w tych czasach dzieci zyja w takich warunkach bez biezacej wody, toalety, w nieogrzewanych zagrzybionych chatach bez komputerow, tabletow podstawowych pomocy dydaktycznych! Bez wlasnego pokoju w przeludnionych ruderach z patologicznymi rodzicami! te dzieci dawno powinny byc juz w DOMU DZIECKA!!!! Ludzie gdzie wy macie rozum i oczy?!
bEDfVGCj
Cris
5 miesięcy temu
Niech Kaczyński i każdy poseł choć pół domu wyremontują a nie pieniądze rozdawać i nic z tego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić