aktualizacja 

Dramat w afgańskiej szkole. Kilkoro dzieci zginęło po zabawie niewybuchem

20

Do tragicznego zdarzenia doszło w afgańskiej prowincji Helmand w południowo-zachodniej części kraju. Kilkoro uczniów przypadkowo trafiło na niewybuch. Byli na tyle zaintrygowani, że postanowili przynieść znalezisko do szkoły. Wtedy zaczął się horror.

Dramat w afgańskiej szkole. Kilkoro dzieci zginęło po zabawie niewybuchem
Do tragedii doszło w jednej z afgańskich szkół. Dzieci bawiły się niewybuchem (Getty Images)

Jak informuje Fox News, dzieci uczęszczały do szkoły religijnej i właśnie tam przyniosły niewybuch. Właśnie wtedy doszło do eksplozji, w wyniku której cześć osób zginęło, a inne zostały ranne i wymagały natychmiastowej pomocy medycznej.

Wybuch w klasie pełnej dzieci. Są ranni i zabici

Zgodnie z ustaleniami funkcjonariuszy policji troje uczniów – w wieku od 7 do 14 lat –  poniosło śmierć na miejscu, a kolejne troje odniosło ciężkie obrażenia. Jedna z dziewczynek, które były obecne w klasie, zmarła później w szpitalu.

Tego typu zdarzenia nie są niestety niczym niecodziennym w Afganistanie. Na terenie kraju znajduje się wiele niewybuchów, na które często natrafiają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Afgańczycy chcą powrotu turystów. Planują odbudowę swoich zabytków i miejsc historycznych

Do tego typu zdarzeń często dochodzi w trakcie zbierania złomu. Zadanie zwykle powierza się właśnie dzieciom, które w ten sposób wspierają rodziny i pomagają zdobyć środki do życia. W Afganistanie dominuje bieda, a większość obywateli państwa ledwo wiąże koniec z końcem. Praca jednak nieodmiennie łączy się z ryzykiem okaleczenia, a nawet śmierci. Zgodnie z ustaleniami VOA News dzieci stanowią aż dwie trzecie ofiar niewybuchów.

To nie jedyna taka tragedia, która miała miejsce w Afganistanie na przestrzeni ostatnich dni. W piątek 2 września przed meczetem w mieście Gazaghah doszło do wybuchu – przygotowanego przez nieznanych zamachowców – w wyniku którego śmierć poniosło aż 28 osób. Wśród ofiar eksplozji był imam Mudżib ur Rahman Ansari, jeden z najbardziej wpływowych zwolenników reżimu talibów.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić