Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Dramat w brytyjskim centrum rozrywki. Uzbrojony napastnik wziął zakładników

69
Podziel się:

Mrożące krew w żyłach wydarzenia rozegrały się w angielskim mieście Nuneaton.

Dramat w brytyjskim centrum rozrywki. Uzbrojony napastnik wziął zakładników
(Twitter, IanBrownUK)

Koniec dramatu zakładników przetrzymywanych w centrum rozrywki. Oddziały policyjne przypuściły szturm i uwolniły członków personelu uwięzionych przez mężczyznę, który wtargnął z bronią do kręgielni. Krótko po godzinie 19:30 polskiego czasu słychać było serię głośnych dźwięków przypominających wybuchy, a 10 minut później przez kordon policyjny otaczający kręgielnię wypuszczono karetkę. Pojawiły się też dwie uwolnione osoby - podaje "Guardian".

Napastnik musiał odnieść rany podczas szturmu, bo był opatrywany na miejscu. Potem ambulans zabrał go do szpitala. Służby medyczne informują, że zakładnicy nie odnieśli żadnych obrażeń.

Wielkie podziękowania dla policji, która wykonała fantastyczną pracę. Czuję ogromną ulgę - powiedział szef firmy MFA Bowl zarządzającej kręgielnią Mehdi Amshar.

Wcześniej policja hrabstwa Warwickshire informowała o "trwającym incydencie", jednak brak było bardziej szczegółowych oficjalnych informacji. Funkcjonariusze apelowali, by ludzie trzymali się z daleka od centrum rozrywki Bermuda Park - pisze Sky News. Służby podkreślały, że atak nie miał podłoża terrorystycznego.

Dramat zakładników rozgrywał się w kręgielni. Najpierw media nieoficjalnie podawały, że napastnik może przetrzymywać dwie osoby. Później potwierdził to szef firmy MFA Bowl. Według Mehdiego Amshara, mężczyzna przetrzymywał dwie osoby z personelu. Podejrzewał on, że napastnik to były mąż lub partner jednej z uwięzionych osób. Jednak teraz już wiadomo, że zakładnikami byli mężczyźni. Klientom udało się bezpiecznie opuścić kręgielnię.

Część osób, które bawiły się w centrum, w innych lokalach niż kręgielnia, nie mogła go opuścić. Policja nakazała pozostać im na miejscu aż do odwołania. Funkcjonariusze oficjalnie nie przyznawali, że mężczyzna ma broń, ale informowali o tym klientów Bermuda Park.

Sama nie widziałam strzelca, ale policja, która otacza budynek, powiedziała mi o uzbrojonym mężczyźnie - relacjonuje jedna z klientek Sarah Fleming.

Centrum rozrywki w Nuneaton odwiedzają zazwyczaj tłumy ludzi. Znajduje się tam wiele atrakcji: kino, centrum sportowe, centrum fitness, kręgielnia i restauracje.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(69)
dsa
5 lata temu
May Akbar!
były a.t SWA...
5 lata temu
dlaczego napastnik żyje !!!!!!!
wnuk110
5 lata temu
Ten napastnik zbyt długo siedział w solarium . Jak był już beżowy to mu odbiło od dużej dawki UV
Sprawdzić goś...
5 lata temu
Mehdiego Amshara
NIANIA
5 lata temu
BUJAC TO LAS A NIE NAS ,DOBRZE WAM ,TO ZA POLSKĘ ,NIE MÓW FAŁSZYWYCH SŁÓW PRZECIW BLIZNIEMU,
b
5 lata temu
Czyzby kolejnie psychicznie chory muzulmanin?? :-)
Zbych
5 lata temu
Wyszkolona policja. Brawo.
mirek
5 lata temu
nie zamach tylko ....100 procent angol.....pijany jeszcze po wczrajszej klotni z barmanem ktory nie chcial mu sprzedac piwa
Gość
5 lata temu
Była żona jednego z pracowników, ciemnoskóry z brodą w arafatce. Doszło do scysji między kochankami, gdy napastnik dowiedział się, że ukochany zdradza go z kozą.
Gumball
5 lata temu
"Słychać było serię głośnych dźwięków przypominających wybuchy". To granaty hukowe używane do zdezorientowania napastnika.
marek
5 lata temu
ahmed się wkurzył że nie umie grać w kręgle?...
monczak
5 lata temu
Odwieźli go do szpitala ? Nie lepiej było odstawić go na cmentarz ? Zaraz będzie zbiórka publiczna w meczetach na jego leczenie :(
mmb
5 lata temu
W retoryce brytyjskiego terroryzmu "incydent" to wyjątkowe słówko.
Incydent srin...
5 lata temu
A w Rosji po takim szturmie 50% zakładników pakują w czarne worki, taka jest różnica pomiędzy służbami tych krajów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić