Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EŁEM
|

Dramat w Dobczynie. Nowe ustalenia w sprawie śmierci 13-latek

143
Podziel się

Śmierć dwóch 13-latek wstrząsnęła niewielkim Dobczynem pod Warszawą. Nastolatki znaleziono martwe, powieszone na drzewie, na środku dużej łąki. Według ustaleń o2.pl dziewczynki poznały się podczas pobytu w szpitalu.

Dramat w Dobczynie. Nowe ustalenia w sprawie śmierci 13-latek
Dobczyn pod Warszawą. To w tym miejscu znaleziono ciała 13-latek (East News, Jakub Kamiński)
bELbUQid

Sprawa jest badana w kierunku samobójstwa. Komenda Stołeczna sprawdza, czy nie doszło do zaniedbania ze strony policji na Targówku.

Jak mówią o2.pl policjanci, obie dziewczynki miały poznać się podczas pobytu w szpitalu. Miały też zaplanować samobójstwo. Popełniły je w poniedziałkowy wieczór, kilkaset metrów od domu jednej z nich.

bELbUQif

We wtorek ciała obu dziewczynek znalazł, jak opisuje "Gazeta Wyborcza", przypadkowy przechodzień.

Zdaniem rozmówców o2.pl sprawa może mieć także konsekwencje dla policjantów. W poniedziałek wieczór matka jednej z dziewcząt miała zgłosić, że jej córka zaginęła. Zgłoszenia miała dokonać w Komisariacie Policji Warszawa Targówek. Jej córka dojeżdżała do szkoły na Targówku.

Policjanci ją "zlali" i odesłali do powiatówki do Wołomina - mówi nasz informator.
bELbUQil

Kiedy okazało się, że dziewczynki nie żyją, sprawa nabrała dodatkowego wymiaru. Działania prowadzone są dwutorowo. Z jednej strony policjanci ustalają, co z obiema dziewczynkami działo się od chwili zaginięcia i czy ktoś nie pomógł im w działaniach. To wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Wołominie.

Z drugiej strony badane jest postępowanie funkcjonariuszy po zgłoszeniu zaginięcia nastolatek. Policja sprawdza, czy nie doszło do uchybień i zaniedbań ze strony samych funkcjonariuszy. Tym zajmować się ma komenda stołeczna.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytania do komisariatu z Targówka oraz do nadzorującej go Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI z Pragi Północ. Do momentu publikacji nie uzyskaliśmy odpowiedzi. W środę odbyły się sekcje obu nastolatek. Według Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga nie stwierdzono, by ktoś przyczynił się do ich śmierci, a przyczyną zgonu najprawdopodobniej było powieszenie.

bELbUQim

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELbUQiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(143)
myśliwy44
2 miesiące temu
Biedne dzieciaki :( Wyrazy współczucia dla rodzin. Jako ateista nikogo nie będę osądzał, ani obrażał. Straszna tragedia.
Chyba
2 miesiące temu
Szalone...dobrze że nikogo nie zabily
Hirek
2 miesiące temu
Olali
bELbUQiH
Ddd
2 miesiące temu
To kiedy dojeżdżała do szkoły jak były wakacje?
Jfht
2 miesiące temu
Policja teraz pomaga jedynie w pozbywaniu się kasy i zbieraniu punktów, bo na dwupasmowej jezdni postawia 30 i masz jechać jak rowerzysta, gdzie 70 jest bezpieczne. Prawdziwych piratów nie scigaja
Szczer
2 miesiące temu
Powiesić się to też trzeba umieć. Co te dzieci miały w głowie?? I czym się interesowały. Poważne problemy psychiczne.
Vceg
2 miesiące temu
Jeżeli w tym wieku problemy psychiczne doprowadziły do samobójstwa to co byłoby dalej? No niestety nie każdemu da się pomoc, jakiś procent ludzi ma naprawdę głębokie problemy ze sobą, dobrze ze nie skrzywdziły nikogo innego.
Nnnn
2 miesiące temu
Więcej tiktoka i innych śmieciowych materiałów w telefonie i mamy co mamy zwłaszcza jak padnie na podatny grunt. Młodzież trzeba wychowywać, wychowanie to tez dyscyplina, wtedy brak czasu na głupoty.
Realista
2 miesiące temu
Szymczyk co Ty jeszcze robisz w policji.Najmij się na ochroniarza Kaczyńskiego. Bo w policji jesteś zbeďny
Marti
2 miesiące temu
Nieźle zwichrowane
Taktowidzę
2 miesiące temu
Mnie policja zlała 2 razy jak zgłaszałem uszkodzenie samochodu. Wiem, że to nie ta sama kategoria sprawy, ale olanie było. W pierwszym przypadku był zgłoszony świadek, którego nawet nie przesłuchali, a za drugim razem były kamery monitoringu, ale nawet pewnie nie przejrzeli. W obu przypadkach nie wykryto sprawcy.
Mila
2 miesiące temu
13-łatki to dzieci. Nastolatkowie to raczej młodzież w wieku 15 lat wzwyż
KidRock
2 miesiące temu
Gadanie o złym internecie, tik toku itp. można sobie w buty wsadzić. Te dzieci miały ogromne problemy i nikt na czas tego nie wychwycił. Nikt nie pomógł....
bELbUQiz
Ada
2 miesiące temu
Przez te lockdowny to dużo dzieciaków ma teraz problemy z głową.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić