Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Dramat w Japonii. Ewakuowano ponad 92 tysiące rodzin

15
Podziel się:

W Japonii trwa największa powódź od 2018 roku. W wyniku ulewnych deszczy doszło do masowych ewakuacji. Kilkanaście osób zmarło, odnotowano także liczne zaginięcia. Zgodnie z przewidywaniami specjalistów sytuacja nie ulegnie poprawie do końca weekendu.

Dramat w Japonii. Ewakuowano ponad 92 tysiące rodzin
Powódź w Japonii została wywołana przez obfite deszcze (Getty Images, The Asahi Shimbun , Contributor)

Z prefektur Kumamoto i Kagoshima ewakuowano już 92 rodziny. Według ustaleń "Reuters" w wyniku powodzi zginęło 15 osób, a 9 jest uważanych za zaginione. Na początku Agencja Meteorologiczna w Japonii ogłosiła alarm najwyższego stopnia, jednak z czasem poziom zagrożenia został obniżony.

Powódź w Japonii. Żołnierze w stanie najwyższej gotowości

Meteorolodzy przypuszczają, że poziom wody będzie rósł do niedzieli. Kilka rodzin zostało odciętych od drogi ucieczki, zniszczeniu uległ również most na rzece Kuma.

Na temat klęski żywiołowej wypowiedział się premier Japonii. Shinzo Abe ostrzegł mieszkańców zagrożonych regionów, aby byli w stanie pełnej gotowości do ewakuacji. Zapowiedział, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, do akcji ratunkowej zostanie zaangażowanych 10 tysięcy żołnierzy.

Ulewne deszcze prawdopodobnie będą trwały do niedzieli, a ludzie z okolicy muszą być w stanie największej gotowości – cytuje premiera Japonii "The Hill".
Zobacz także: Zobacz też: Wróblowa pod wodą. Powódź na Podkarpaciu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
WSTYD!
2 lata temu
Artykuł o naprawdę dramatycznej sytuacji tysięcy ludzi, a w komentarzach głównym tematem są lekcje języka polskiego.
nic44
2 lata temu
moje kondolencje każdemu i w każdym kraju to mogło się wydarzyć
To są
2 lata temu
dopiero powodzie! Tragedia
###***###
2 lata temu
Kto u was wymyśla te sensacyjne tytuły? Największa powódź od 2018? No i o czym to świadczy? O niczym. Jest teraz 8:30 a ja przeżywam rekordowo wielką falę głodu. Największą od 20:30 w dniu wczorajszym.
dojo gon
2 lata temu
a w polsce nie ma tsunami, nie ma powodzi. nie ma zadnej okupacji, a dalej jest bieda i badziewie. jak to wytlumaczyc? ide do sklepu w tokyo - widze niemieckie piwo, szwajcarska czekolade, belgijska czekolade, angielska herbate, szkocka whiskey, francuskie wina. na ulicach widze amerykanskie samochody, niemieckie samochody - ktore sa uwazane tam za luksusowe. a polskich marek brak! dlaczeo polska nie jest jak normalne kraje?
yakuz
2 lata temu
godzilla ot co
KX1
2 lata temu
największa powódź od 2018 czyli od 2 lat .... Tak bardzo naużywacie już sformuowąń ze nic nie znaczą .. tylko po to by naopisać największa .. zamiast po prostu powódź
takiego wała!
2 lata temu
powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze. Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo, mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!
Polka
2 lata temu
Dbajmy o nasz ojczysty język polski
uhk
2 lata temu
Nie można już napisać normalnie po polsku, że do końca tygodnia, zamiast do końca weekendu? Bo wychodzi masło maślane że zmiany pogody nie można spodziewać się do końca końca tygodnia.
Przejeban
2 lata temu
To 92 tysiace rodzin czy 92 rodziny, prosze sie zdecydowac
asddgfsdf
2 lata temu
Największa powódź od 2018 roku xD Nie mówię jakby napisał ktoś, że największa powódź stulecia. Teraz będziemy używać terminów co dwa lata ? W przyszłym roku jak będzie powódź w Japonii większa niż obecnie to w tytule znajdzie się "Największa powódź od 2020 roku" ?
zdfkj
2 lata temu
Pani ewelina kolecka deszczów nie deszczy!!!
zdfkj
2 lata temu
deszczy czy deszczów?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić