Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Dramat w kopalni Bielszowice. Premier zabrał głos

2
Podziel się:

W sobotę w kopalni Bielszowice doszło do wstrząsu, po którym urwał się kontakt z dwoma górnikami. Rozpoczęto już akcję ratunkową. Uczestniczą w niej m.in. ratownicy górniczy z zakładu.

Dramat w kopalni Bielszowice. Premier zabrał głos
Kopalnia Bielszowice (Wikimedia Commons)

Do wstrząsu w tzw. ruchu Bielszowice - części kopalni Ruda, należącej do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) - doszło przed godz. 9. Miało to miejsce w rejonie jednej ze ścian 780 metrów pod ziemią.

Po wstrząsie z dwiema osobami przebywającymi w tamtym rejonie nie ma kontaktu, jest ogłoszona akcja. Na miejscu są ratownicy z kopalni, zostali też powiadomieni ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego - mówił rzecznik PGG Tomasz Głogowski, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.

Akcja ratunkowa może potrwać nawet kilka dni. - Trudno powiedzieć, w którym miejscu oni są. Akcja ratunkowa się skończyć szybko, a może się skończyć po kilku dniach - podkreślił w rozmowie z RMF FM Andrzej Kleszcz, wiceprezes Centralnej Straci Ratownictwa w Bytomiu

W rejonie wstrząsu było łącznie siedmiu górników. Pięciu zostało wyprowadzonych na zewnątrz. Na razie nie wiadomo, czy mają jakieś obrażenia.

Premier Mateusz Morawiecki reaguje

Do dramatycznego zdarzenia w kopalni Bielszowice odniósł się już premier Mateusz Morawiecki.

Dotarła do mnie informacja o wstrząsie w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Trwa trudna akcja ratownicza, bo uwięzione pod ziemią są dwie osoby. Jestem w tej sprawie w stałym kontakcie z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem. Będę Państwa informował na bieżąco o przebiegu akcji - napisał na Facebooku.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Bielszowice
2 miesiące temu
Morawiecki nie jest tam mile widziany.
Glück auf !
2 miesiące temu
Barburka przed swoim świętem zbiera swoje ofiary jak każdego roku.Módlmy się aby pozostali pod ziemia górnicy wrócili cało i zdrowo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić