Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Durczok nie zapłacił pracownikowi? Mężczyzna zmarł

50
Podziel się:

Afera z Kamilem Durczokiem w roli głównej. Okazuje się, że były dziennikarz TVN nie wypłacał na czas wynagrodzeń swoim pracownikom, kiedy to jeszcze zarządzał regionalnym serwisem Silesion. Jeden z zatrudnionych przez Durczoka zmarł.

Durczok nie zapłacił pracownikowi? Mężczyzna zmarł
Kamil Durczok (Instagram)

Jakiś czas temu Kamil Durczok rozwijał własny portal silesion.pl. Jednym z jego pracowników był Robert Bryniak, który w chwili podjęcia współpracy z dziennikarzem TVN-u miał 23 lata.

W listopadzie 2018 roku rozpoczął płatny staż. Od samego początku pojawiły się jednak problemy z tym, by Durczok wypłacił mu zarobione pieniądze.

Mój syn nie mógł się doprosić o swoje ciężko zarobione pieniądze. Robert pracował w Silesion.pl przez trzy miesiące i otrzymał jedynie 400 zł wynagrodzenia. To były pieniądze za listopad - wyjawiła jego matka Małgorzata Szczykutowicz-Bryniak, cytowana przez "Fakt".

Koszmar pracownika Durczoka

Dwa miesiące po odejściu z redakcji Silesion.pl Bryniak zaczął mieć problemy zdrowotne. Lekarze wykryli u niego chłoniaka, a rokowania nie były dobre... Wówczas Robert zdecydował się napisać mocnego SMS-a do Durczoka:

Hej Kamilu, Robert Bryniak z tej strony. Pracowałem dla Ciebie przez trzy miesiące i nie zapłaciłeś mi za nie. Jest teraz świetna okazja, byś tę zaległość nadrobił, bowiem jestem właśnie po rozmowie z moim hematologiem i po trepanobiopsji wiemy już na 100 proc., że mam chłoniaka. Każde pieniądze mi się przydadzą, a zwłaszcza te, na które sobie zapracowałem.

"Fakt" podaje, że Bryniak rozmawiał z innymi pracownikami portalu. Oni też nie dostawali pieniędzy na czas.

Tabloid skontaktował się z Durczokiem. Ten twierdzi, że próbował pomóc Bryniakowi.

Osobiście przeszedłem długą i ciężką chorobę nowotworową. Przez wiele miesięcy zmagałem się z wyjątkowo złośliwą odmianą raka. Przypisywanie mi złych intencji bądź braku współczucia uważam za wyraz żalu, całkowicie zrozumiałego wobec tragedii, jaka dotknęła rodziców Zmarłego. Jednocześnie zapewniam, że w tak trudnej, bankrutującej sytuacji firmy, nie byłem w stanie zrobić nic więcej. Wielokrotnie oferowałem choremu pomoc w indywidualnym leczeniu, ale p. Bryniak konsekwentnie odmawiał takiej pomocy, domagając się wyłącznie pieniędzy. Rodzinie i bliskim składam wyrazy współczucia, mając świadomość, że w tej sytuacji, blisko 2 lata temu, zrobiłem co w mojej mocy - zaznaczył w oświadczeniu.

Bryniak zmarł 16 czerwca 2020 roku. Jego matka relacjonuje, że nie doczekał się żadnej reakcji Durczoka. Samym oświadczeniem była mocno oburzona.

Teraz widzę, że jest to człowiek bez żadnego honoru, który nawet w takiej sytuacji nie potrafi przyznać się do winy i po ludzku przeprosić, tylko wykorzystuje fakt, że mój zmarły syn nie może się już obronić. Chcę podkreślić, że podzieliłam się historią mojego syna nie po to, żeby domagać się zwrotu tych marnych kilkuset złotych, lecz po to, żeby pokazać, że mój syn został skrzywdzony przez człowieka, który w tak dramatycznej sytuacji powinien go rozumieć lepiej, niż inni, a nie okazał mu żadnej empatii. Kłamliwy komentarz pana Durczoka upewnia mnie w przekonaniu, że postąpiłam słusznie - skomentowała.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Joasia
6 miesięcy temu
Durczok też zmarł
Ahmed
rok temu
Bogaci to zawsze w bambuko robią innych. Jest to znane
eMmm
rok temu
Wzruszające oświadczenie Kamilka spowodowało zaciśnięcie mych zwieraczy ze wzruszenia. Moje dolne usta drżą sponiewierane jego emocjami.
Polak
rok temu
W mojej firmie też koleżanka zmarła.Nikt nie dostał nadal wynagrodzenia,nadgodzin,urlopów.Panowie prezesi mają milionowe udziały w wielu dużych firmach.Przejmują,wyproeadzają co się da i pracowników zostawiają bez wynagrodzeń.To nie pierwsza firma i nie pierwsi pracownicy jej którzy zostali bez żadnych środków do życia.Mało tego,koleżank która zmarła,bo chorowała i została bez leków,bez środkow choćby na opłacenie prądu nie otrzymała nawet wypłaty świadczenia chorobowego.Pracodawca tego też nie wyplacił,a do ZUS deklarował,że ma wypłacane.Nawet repotraż o tej firmie był w TVP.Pan prezes-dobroczyńca.Nawet co rok jedna z jego flagowych firm produkuje serdusza i wszelkie naklejki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasza firma to już kolejna,którą panowie przejęli i przestali płacić pracownikom wynagrodzenia.Tak umierają ludzie.Zapracowali i nie otrzymali wynagrodzenia.
B123456
rok temu
Dajcie Mu już spokoj
Kazik
rok temu
Durczok już dawno miał być za kratkami.
Maxx
rok temu
W pierdlu nim się zaopiekują
rolnik
rok temu
wazne zeby na koks starczylo
eMKa
rok temu
Ja też umrę. Przez faceta, który zwolnił mnie z pracy, kiedy inny facet wjeżdżając we mnie na pasach, wysłał mnie na dłuuugie zwolnienie. Od tamtego dnia moje życie jest piekłem. Mam ciężką depresję i marzę o śmierci. A były pracodawca dalej radośnie prowadzi swój biznes. Sprawca wypadku też bez konsekwencji. Sąd skazał go na grzywnę w wysokości jednej pensji. Plus koszty sprawy. 60 zł. Nie dźwigam tego. Chcę już odejść
Ale
rok temu
że niby koleś umarł przez Durczoka? No nie kumam...
Matka
rok temu
Przestańcie hejtowac , nie znacie prawdy
Matka
rok temu
Przestańcie już go hejtowac , Nie znacie prawdy
dfff
rok temu
Najgorzej jak Polak, Polaka oszukuje.
Ares
rok temu
Bzdury. Niech by sobie poszedł do jakiejś konkretnej pracy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić