Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Działoszyn. Ognisko koronawirusa w województwie łódzkim

6

U pracowników fabryki mrożonek i lodów w Działoszynie potwierdzono obecność koronawirusa. Zakażonych jest 26 pracowników.

Działoszyn. Ognisko koronawirusa w województwie łódzkim
Koronawirusa potwierdzono u kolejnych pracowników fabryki mrożonek i lodów. (Getty Images, Karen Ducey)

W fabryce przebadano 546 osób. U osób tam pracujących potwierdzono kolejne zachorowania na COVID-19. W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 82 osób.

Działoszyn. Ognisko koronawirusa w województwie łódzkim

Na południu województwa łódzkiego jest coraz więcej zakażonych osób. W rozmowie z PAP starosta powiatu pajęczańskiego Zbigniew Gajęcki potwierdził obecność koronawirusa u kolejnych pracowników fabryki.

Pod koniec tygodnia poinformowano o 56 zakażeniach koronawirusem. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński niemal natychmiast skierował tam mobilny punkt wymazowy prowadzony przez 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej.

W niedzielę poinformowano o kolejnych zakażeniach koronawirusem. Kwarantannie należało poddać ok. 300 pracowników.

Czy mrożonki i lody, które tam produkowano, mogą być niebezpieczne dla konsumentów? Jak podaje polskieradio24.pl, pracownicy Sanepidu nie maja informacji na ten temat. Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk przyznał, że władze sanitarne rozważają, czy nie przeprowadzić badania przesiewowego w całym powiecie pajęczańskim.

W Działoszynie przedszkola, szkoły, ośrodki kultury, biblioteki i żłobki pozostają zamknięte. Zalecono zaostrzenie reżimu sanitarnego także na okolicznych targowiskach i bazarach.

Zobacz także: Wakacje 2020. Obozy i kolonie się odbędą. Organizatorzy szykują się do sezonu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić