Smutna historia. Zapłakany 7-latek szukał nocą mamy na ulicach Łukowa

139

Policjanci w Łukowie (woj. lubelskie) znaleźli w środku nocy zapłakanego 7-latka, który na osiedlowych uliczkach szukał swojej mamy. Chłopiec powiedział, że matka wyszła "na chwilę" do sklepu i zostawiła go w domu samego. 27-latka wróciła nietrzeźwa.

Smutna historia. Zapłakany 7-latek szukał nocą mamy na ulicach Łukowa
7-letnie dziecko szukał w nocy mamy (Getty Images, NurPhoto)

Policjanci znaleźli 7-letniego chłopczyka pod sklepem całodobowym około 1 w nocy. Samotne dziecko zauważyli mieszkańcy. Zdziwili się, że dziecko przebywa o tak późnej porze poza domem i bez opieki osoby dorosłej, dlatego zawiadomili policję. Funkcjonariuszom chłopiec przekazał, że wyszedł z domu, żeby znaleźć mamę, która długo nie wraca.

Chłopczyk mówił, że mama wyszła na chwilę z domu do pobliskiego sklepu, a on został w mieszkaniu sam i oglądał program telewizyjny. Dziecko nie mogło doczekać się powrotu mamy do domu - przekazał aspirant sztabowy Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Policjanci zapytali się chłopaka czy się nie zgubił. Na szczęście, 7-latek dobrze wiedział gdzie mieszka, dlatego zaprowadził tam funkcjonariuszy. Mieszkanie było niezamknięte i nikogo w nim nie było.

Matka była pod wpływem alkoholu

Po chwili do mieszkania przyszła 27-letnia matka chłopca. Powiedziała, że wyszła z domu "tylko na chwilę" żeby w sklepie kupić kartę do telefonu. Dodała też, że kiedy odkryła, że jej synka nie ma w domu, sama zaczęła szukać go na osiedlu. W trakcie rozmowy policjanci zauważyli, że kobieta jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykryło obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dziecko nie zostało z pijaną matką. Funkcjonariusze przekazali przerażonego całą sytuacją 7-latka w ręce babci, która mieszka w pobliżu. O zaistniałej sytuacji i zachowaniu matki 7-letniego chłopczyka policja powiadomiła Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić