Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Dzień Babci 2021. Skąd się wzięło to święto? Kiedy wypada?

1
Podziel się:

Nie każdy pamięta, kiedy wypada Dzień Babci. Lepiej zatem nadrobić zaległości, by nie dać się zaskoczyć i nie zapomnieć o babci.

Dzień Babci 2021. Skąd się wzięło to święto? Kiedy wypada?
Pamiętajmy o babciach i dziadkach! (Pixabay)

Oczywiście babcie się kocha, docenia i szanuje każdego dnia. W Dzień Babci powinniśmy jednak szczególnie o nich pamiętać. Tego dnia warto pokazać babciom, jak wiele dla nas znaczą!

W Polsce Dzień Babci jest świętowany od lat 60. XX wieku. Za pomysłodawcę tego święta uznaje się Kazimierza Fliegera. Ta okoliczność była popularyzowana przez media, takie jak "Kobieta i Życie" czy też "Express Poznański".

Kiedy wypada Dzień Babci 2021?

Dzień Babci 2021 wypada 21 stycznia. Nie jest to oczywiście święto ruchome. W 2021 roku przypadnie w czwartek. Dzień później - 22 stycznia - obchodzić będziemy Dzień Dziadka.

Pamiętajmy o babciach i dziadkach. Pójdźmy do nich i złóżmy życzenia. Przy okazji wręczmy choćby najdrobniejszy podarunek - czekoladki, kwiaty czy też laurki. Jeżeli babcia lub dziadek już nie żyją, odwiedź ich na cmentarzu. O zmarłych też nie należy zapominać...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Maryna
2 lata temu
Co roku pamiętam o swojej babci, wysyłam jej pocztą kwiatową jakiś drobny upominek i składam życzenia. Niestety babcia mieszka daleko ode mnie więc rzadko mogę do niej jechać i osobiście złożyć życzenia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić