Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Edward Janiak trafił pijany do szpitala? Episkopat reaguje na szokujące doniesienia

98

We wtorek pojawiły się doniesienia medialne mówiące o tym, jakoby biskup Edward Janiak na początku czerwca trafił do szpitala kompletnie pijany. Na te informacje zareagował już episkopat.

Edward Janiak trafił pijany do szpitala? Episkopat reaguje na szokujące doniesienia
Episkopat czeka na wyjaśnienia bpa Janiaka ws. doniesień medialnych (YouTube - DOM JÓZEFA)

Szokujące doniesienia podała poznańska "Gazeta Wyborcza". Według relacji dziennikarzy tego tytułu biskup kaliski Edward Janiak trafił do szpitala w dniu 2 czerwca. Podobno podejrzewano u niego udar mózgu, a ostatecznie okazało się, że miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Nie mógł się nawet wysłowić, a kontakt z nim był ograniczony. Do szpitala przyjęto go z podejrzeniem udaru - pisze "GW".
Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Co z komisją ds. walki z pedofilią? "To nie jest kwestia złej woli"

Episkopat odpowiada na publikację i czeka na wyjaśnienia

Do wspomnianego materiału odniósł się już rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W odpowiedzi na pytania dotyczące dzisiejszych publikacji na temat bp. Edwarda Janiaka stanowczo oświadczam, że - jeśli informacje przekazane w mediach się potwierdzą - to opisywana sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć - powiedział, cytowany przez episkopat.pl.

Podkreślił jednocześnie, że jest zrozumiałe, że każda taka informacja wzbudza liczne reakcje społeczne oraz wywołuje emocje wśród wiernych. - Obecnie oczekujemy na rzetelne wyjaśnienie doniesień medialnych w sprawie tego zdarzenia, które - jeszcze raz zaznaczam - nigdy nie powinno mieć miejsca, szczególnie wśród ludzi Kościoła - podsumował ks. Rytel-Andrianik.

Przypomnijmy, że biskup kaliski Edward Janiak to antybohater filmu braci Sekielskich. W produkcji zostało ujawnione, że miał on tuszować czyny pedofilskie w polskim Kościele.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić