Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Egipt kupuje od Rosjan potężną broń. USA straszy sankcjami

333
Podziel się:

Jak podają rosyjskie media, rząd Stanów Zjednoczonych przygląda się sytuacji w Egipcie. Władze afrykańskiego państwa rozważają nabycie myśliwca, dzięki któremu zyskają przewagę militarną w regionie. Samolot jest zdolny konkurować nawet z amerykańskimi maszynami.

Rząd Egiptu planuje nabyć samolot myśliwski Sukhoi Su-35
Rząd Egiptu planuje nabyć samolot myśliwski Sukhoi Su-35 (Getty Images)

Myśliwiec, który planuje zakupić Egipt, to Sukhoi Su-35. Według ustaleń "Russia Today" państwo zdecydowało się zignorować dotychczasowe ostrzeżenia Stanów Zjednoczonych, wystosowane przez Mike'a Pompeo. Sekretarz Stanu USA powołał się na "Ustawę o przeciwdziałaniu przeciwnikom Ameryki" i zapowiedział nałożenie sankcji gospodarczych.

Stany Zjednoczone nałożą sankcje gospodarcze na Egipt?

USA obawia się, że po zakupie równowaga sił w regionie ulegnie zachwianiu. Jak podaje "Middle East Monitor", Su-35 jest to jeden z najskuteczniejszych samolotów myśliwskich na świecie, więc egipskie siły powietrzne byłyby zdolne konkurować nawet ze Stanami Zjednoczonymi.

Sukhoi Su-35 to maszyna produkcji rosyjskiej. Agencja informacyjna "TASS" powołała się na źródło wojskowo-dyplomatyczne, które potwierdza, że rząd podpisał już umowę z Kairem, a najnowszej generacji myśliwce są właśnie przygotowywane na użytek Egiptu.

Rosyjska firma Rosoboronexport ogłosiła przetargi na połączenia elektryczne i kable. Zostaną one wykorzystane właśnie przy produkcji Su-35 dla Egiptu. Myśliwce są wyposażone we wszystkie pocisków, w tym przeznaczonych do zwalczania okrętów. Można z nich wyprowadzać również bomby.

Zobacz także: Zobacz też: Zabawy pilotów MiG-29. Prawie dotknęli podwozia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(333)
poziom O2
2 lata temu
jak sie "wyprowadza" bombe z myśliwca???
miki
2 lata temu
Amerykanie od lat broń sprzedawali do Egiptu i nie chcą dopuścić aby Egipt kupił coś gdzie indziej. Egipt po wojnie 6-dniowej był gwarantem spokoju w regionie oczywiście nie za darmo tylko za pomoc finansową i broń. Mubarak przez lata umiejętnie to wykorzystywał i dostawał broń i pieniądze aby nikt nie napadł na Izrael. Obecnie to są pewnie rozgrywki polityczne.
uczen VI kl.
2 lata temu
Ostatnio sakcjami objeto Kadyrowa. Zabroniono mu wjazdu na teren USA. Wkurwily mnie te dzialania Trumpa, wiec postanowilem objac samkcjami Donalda Trumpa i zakazac mu wjazdu na moj teren. Sankacjami tez objalem jego pinschra wabiacego sie Pompeo
Koniec
2 lata temu
To już koniec Ameryki.
Koniec
2 lata temu
To już koniec Ameryki.
porażony!
2 lata temu
"Myśliwce są wyposażone we wszystkie pocisków, w tym przeznaczonych do zwalczania okrętów. Można z nich wyprowadzać również bomby." Na Boga! Co to za bełkot! Czy przed edycją nikt tych tekstów nie czyta?
Układ
2 lata temu
Warszawski wspólnie budował siły ZSRR więc nam należy się też gotówka za sprzedaż samolotów .. Chyba mamy swój wkład
sas
2 lata temu
Rosjanie od dawna mają lepsze samoloty i to nie jest zmyślanie
gośc
2 lata temu
Ale kit! nowoczesny samolot połączenia elektryczne i kable pewnie transformator i 1 tonę przekażników lampy i monitor jak ruski telewizor 100kg CZY WY SŁYSZELIŚCIE O ŚWIATŁOWODACH ?????? w nowoczesnych samolotach??? ale propaganda i głupota
Caracal
2 lata temu
Czy pocisków Suhoj wyprowadza również przyjaciel najlepszy człowiek w Turcja zakupił wyprowadzania 35 na okręt dyplomata Rosia Today czy raczej nie ?
kosa
2 lata temu
Brawo EGIPT. Tak trzymać. Nie zadawać się z reżimem USA.
tata
2 lata temu
"Myśliwce są wyposażone we wszystkie pocisków, " - Ewelinka widać koleżanka Aldony co brała, wszystko jedna banda półmózgów wyłapanych z gimnazjum, co za czasy ...
wolkar
2 lata temu
Jeśli Su-35 są lepsze od F-35, to dlaczego nie kupiliśmy tych pierwszych? Pewnie na dodatek byłyby o połowę tańsze...
wolkar
2 lata temu
"Myśliwce są wyposażone we wszystkie pocisków, w tym przeznaczonych do zwalczania okrętów. Można z nich wyprowadzać również bomby." Wyposażone we wszystkie pocisków? Wyprowadzać bomby? Gubicie słowa i używacie nie takich, jakie są właściwe w danym kontekście. Zatrudnijcie w końcu korektora...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić