Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA planuje przedłużenie sankcji. Iran odpowiada groźbą

91
Podziel się

Hassan Rouhani skrytykował postanowienie amerykańskiego rządu. Prezydent Iranu odniósł się do decyzji Stanów Zjednoczonych o wdrożeniu planu przedłużenia embarga dla jego kraju. Zapowiedział stanowczą odpowiedź na wprowadzanie dalszych ograniczeń.

Hassan Rouhani udzieli USA "miażdżącej odpowiedzi"
Hassan Rouhani udzieli USA "miażdżącej odpowiedzi" (Getty Images)
bCZpKoGd

Iran obowiązuje embargo dotyczące handlu bronią konwencjonalną. Władze państwa doszły jednak do porozumienia z przedstawicielami Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zgodzili się na ograniczenie swojego programu nuklearnego w zamian za zniesienie ograniczeń.

Przeczytaj także: Iran odrzuca pomoc z USA

Sankcje nałożone przez ONZ na Iran wygasną już w październiku 2020 roku. Jednak Stany Zjednoczone – mimo że w 2018 roku same wystąpiły z porozumienia dotyczącego broni nuklearnej – zdecydowały się na przedłużenie embarga. Oświadczenie Amerykanów wywołało wściekłość Irańczyków.

bCZpKoGf

Co zrobi teraz prezydent Iranu?

Hassan Rouhani nie sprecyzował, jakie kroki zamierza podjąć wobec Stanów Zjednoczonych. Prezydent powiedział, że nie widzi możliwości dojścia do porozumienia z Amerykanami, o ile nie zdecydują się na zniesienie sankcji. Uważa, że Donald Trump powinien również zrekompensować Irańczykom szkody, których doświadczyli z powodu embarga.

Zobacz też: Program atomowy Iranu. Władze pokazują nagranie

Jeśli Ameryka chce dojść do porozumienia, powinna znieść wszystkie sankcje wobec Teheranu oraz zrekompensować ich nałożenie. Jeśli embargo na broń zostanie przedłużone, Iran udzieli miażdżącej odpowiedzi – cytuje prezydenta Rouhaniego "Sunday Times".

bCZpKoGl

Prezydent Iranu skrytykował także europejskich polityków. Uważa, że powinni byli skuteczniej chronić Iran przed sankcjami gospodarczymi ze strony Stanów Zjednoczonych - informuje "Sunday Times".

Działania nuklearne Iranu są odwracalne, o ile inne strony umowy wypełnią swoje zobowiązania i w ramach paktu uszanują interesy Teheranu – zapowiedział prezydent Hassan Rouhani.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZpKoGG
KOMENTARZE
(91)
nji
5 miesięcy temu
Cała ta organizacja ONZ to kukiełki na usługach USAizraela
Quba
5 miesięcy temu
Tak długo będą się panoszyć po bandycku, aż dostaną solidnego kopa , tak jak w Wietnamie
Zyga
5 miesięcy temu
ONZ od dawna na krótkiej smyczy bandyckich jankesów
bCZpKoGH
Europejczyk
5 miesięcy temu
Niech zyje wolna Palestyna !
antyklerykał
5 miesięcy temu
/Manipulacja mediami (ang. media manipulation) – jest pozornie lub rzeczywiście wykorzystywana w środkach masowego przekazu, gdzie są to działania poza świadomością odbiorcy, służące do kształtowania lub przekształcania poglądów i postaw ludzi, lub do tworzenia fałszywego obrazu pewnej rzeczywistości. Manipulacja mediami wykorzystująca stronniczość mediów (ang. media bias) jest stosowana w np. public relations, kampaniach wyborczych, indoktrynacji, propagandzie, marketingu i w reklamie, gdzie stosuje się wiele metod i technik manipulacji. ........../
Najnowsze komentarze (91)
🦊🦊 🦊
5 miesięcy temu
Mam nadzieję zte wykończą Iran
Demos Kratos
5 miesięcy temu
A w miedzyczasie Izrael zaanektowal kolejne obszary na Zachodnim Brzegu. Jest to nielegalne z punktu widzenia prawa miedzynarodowego, ale USA powiedzialy, ze to ich wewnetrzna sprawa i sankcji nie ma za to zadnych. Oczywiscie jak Rosja odebrala Krym to byl wielki lament i sankcje. Izrael nielegalnie okupuje te tereny od lat 60-tych. Ale o tym szczekajace po amerykansku Polskie pieski maja zakaz szczekac.
Pol-Słowian
5 miesięcy temu
Życzę Irańskim braciom, żeby rozwalili żydo-usa, żeby ten nazistowski twór przestał istnieć!!!
zawislak
5 miesięcy temu
Jeszcze dekada i trampkom portki opadna
Mario
5 miesięcy temu
Ogólnie rzecz biorąc Panie Hassan... Problem leży w kreowaniu świadomości przez Telaviv Dopóki Ameryka będzie pod wpływem Izraela konfliktu na bliskim wschodzie nie będzie końca... chyba że ktoś zwróci uwagę INSYAALLAH 🙂
goral1957
5 miesięcy temu
Amerykanom malo jeszcze koronowirusa to chca jeszcze zniszczyc innych ,a polacy ich jeszcze popieraja
mkk
5 miesięcy temu
Sankcje ONZ... śmieszne!
Mario
5 miesięcy temu
Prezydent nie jest królem Reprezentuje przekonania ludu i podejmuje działania które mają je urzeczywistnić Jednak jest pod presją ludzi wpływowych którzy, choć w mniejszości, mają siłę... Tylko jak zmienić mentalność ludzi jeśli jest kreowana przez TV a właśnie Telaviv jest stolicą Izraela 📺🤔
bCZpKoGz
hetman
5 miesięcy temu
Oj ludzie pewnie że wolno wam, szczególnie że w TAJEMNICY bo nie widać kto i dlaczego wpisuje głupoty bez nawet mikronowej wiedzy o Iranie. W IRANIE PANUJE SZCZEGÓLNY ZAMORDYZM taka Arabia Saudyjska w porównaniu do Iranu Wzór społeczny i CYWILIZACYJNY NA 5 z plusem. Byle tajniak może wysłać cudzoziemca O TAK, PROSTO Z ULICY DO NAJCIĘŻSZEGO WIĘZIENIA BEZ SĄDU,a przesłuchania nawet na posterunku połaczonę są z groźbami i biciem. Nawet za to że dostarczyłeś mniej orzeszków. Nawet sąsiedzi są WŁANCZANI MUSZĄ ZDAWAĆ RELACJE czyli szpiegować.TA kształtuje się społeczeństwo, niszcząc jego honor i tradycję. TO FAKTY NIE MITY. Wy te swoje,, bo pomogli wtedy naszym,, to schowajcie sobie.. NIKT TAM TEGO NIE PAMIĘTA,a jeżeli już przpomniecie TO, ZOSTANIE TO WYKORZYSTANE ZAWSZE PRZECIW WAM.
!!!
5 miesięcy temu
Wolna Palestyna!
Ert
5 miesięcy temu
Iran to bandyckie panstwo ktore trzeba trzymac krotko za morde!!!
pidzama+++
5 miesięcy temu
trump to tragedia dla Swiata,tak samo jak pis i kaczynski,dla Polski
Witrk
5 miesięcy temu
Z dwojga złego wolę żeby USA nakładały jakieś sankcje niż miał by to robić Iran który jest państwem wyznaniowym
Andrzej
5 miesięcy temu
Na tym forum siedzą w większości gimnazjaliści, bez pojęcia o kraju i świecie. Szkoda Waszego czasu na dyskusję z nimi. Reszta to piszący z Łubianki za pieniądze. Z nimi też szkoda dyskutować.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić