Elon Musk stracił fortunę. Kwota jest gigantyczna

46

Bolesny dzień dla Elona Muska. Akcje Tesli zanotowały rekordowy spadek, co spowodowało skurczenie majątku jednego z najbogatszych ludzi świata. Podczas doby stracił gigantyczną kwotę 16,3 miliarda dolarów.

Elon Musk stracił fortunę. Kwota jest gigantyczna
Elon Musk podczas wizyty w Berlinie (Getty Images, Maja Hitij)

Wyniki na giełdzie mogą okazać się bardzo brutalne. Właśnie przekonał się o tym Elon Musk. Jeszcze niedawno miliarder wskoczył na podium najbogatszych ludzi świata. Po wielkim sukcesie przyszedł niestety smak porażki.

Akcje Tesli zanotowały największy spadek w historii. 21-procentowy spadek spowodował, że wartość firmy zmalała aż o 80 miliardów dolarów. Oznacza to również zmniejszenie majątku Amerykanina. Uszczuplał on aż o 16,3 miliarda dolarów. Niewątpliwie był to wielki cios dla jednego z największych biznesmenów na świecie.

Spadek wartości akcji jest uzasadniony. Producent samochodów General Motors rozpoczął współpracę z Nicola Corp. Dzięki temu rozpocznie się współpraca przy produkcji elektrycznych ciężarówek.

Na Wall Street maleje wartość akcji wielu gigantów. Jest to spowodowane ich masową sprzedażą przez inwestorów. Straciły tak wielkie marki jak Facebook, czy Amazon. Majątek najbogatszego człowieka świata, Jeffa Bezosa uszczuplał przez to 7,9 miliarda dolarów.

Zobacz także: Spotkanie kanclerz Angeli Merkel i Elona Musk'a. Chcą stworzyć szczepionkę na COVID-19
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić