o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
SSŃ
|

"Fałszywy konwojent" ukradł 8 mln. Ujawnili, ile oddał

155
Podziel się

Autor "skoku stulecia" próbuje zrekompensować wyrządzone szkody. Krzysztof K. w 2015 roku pierwszorzędnie wcielił się rolę konwojenta w napadzie, w którym skradziono blisko 8 mln zł. Teraz przestępca chce oddać zrabowane pieniądze. Przelał poszkodowanemu już całe… dziesięć złotych.

"Fałszywy konwojent" ukradł 8 mln. Ujawnili, ile oddał
Fałszywy konwojent Krzysztof W. ubiega się o zwolnienie warunkowe (PAP, Grzegorz Michałowski)
bDSUyTxh

W 2015 roku w Swarzędzu Krzysztof W. dokonał zbrodni rodem z filmu akcji. Udawał konwojenta w aucie przewożącym gotówkę z banku, które następnie porwał i ukradł gigantyczną sumę pieniędzy. Pomysłowy przestępca na kilka miesięcy przed napadem celowo zmienił swój wizerunek i zatrudnił się w firmie ochroniarskiej.

W sprawie oskarżono w sumie pięć osób. Sam Krzysztof W. został uznany za winnego udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież mienia o znacznej wartości. Od 2016 roku odbywa karę 8 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

bDSUyTxj

"Skok stulecia". Krzysztof W. ubiega się o warunkowe zwolnienie

Aktualnie skazany ma już prawo ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie z odbywania kary. Aby zwiększyć swoje szanse, oddał już część skradzionych pieniędzy. Kwota jednak budzi niemałe kontrowersje.

W minionym tygodniu dostaliśmy przelew z zakładu karnego we Włocławku. W tytule wpisano, że środki pochodzą od skazanego Krzysztofa W. Kwota, którą nam przelano to dziesięć złotych – powiedział TVN24 Jarosław Kur, właściciel firmy ochroniarskiej Servo

Dlaczego więzień przelał tak nieznaczną sumę pieniędzy? Okazuje się, że to działanie jest jak najbardziej przemyślane i ma sens z perspektywy wymiaru sprawiedliwości, w kontekście ubiegania się zwolnienie warunkowe.

bDSUyTxp
To jest metoda wytrącenia z ręki sądu argumentu, że skazany nie robi nic, żeby naprawić wyrządzoną szkodę. Zamiast tego robi tyle, ile jest to dla niego możliwe, żeby spłacić poszkodowanego – wyjaśnia dla TVN24 niezwiązany ze sprawą mecenas Bronisław Muszyński

Fałszywy konwojent znowu wykazał się przebiegłością. Adwokat tłumaczy dalej, że przy otrzymywanej przez więźnia miesięcznie kwocie pieniędzy, może dowodzić przed sądem, że przelewa poszkodowanemu aż 10 proc. dochodów. W takim wypadku, po wyjściu na wolność i znalezieniu pracy, kwota ta byłaby odpowiednio większa.

bDSUyTxq

Fałszywy konwojent. Okradziona firma oburzona

Sąd Okręgowy w Łodzi otrzymał już od Krzysztofa W. wniosek o zwolnienie warunkowe. O ustosunkowanie się do niego poproszono poszkodowaną w wyniku napadu firmę Servo. Przedsiębiorstwo jest przeciwne wcześniejszemu opuszczeniu zakładu karnego przez złodzieja.

To jest po prostu kpina ze mnie, z firmy i wymiaru sprawiedliwości. Człowiek, przez którego wpadliśmy w tarapaty, przelewa mi dziesięć złotych i chce wyjść na wolność. Niezależnie od decyzji sądu w sprawie Krzysztofa W. wyjdą na wolność i będą mogli cieszyć się łupem. Warto zastanowić się, czy nie należałoby zwiększyć kar, żeby nie było innych, którzy chcieliby pójść w ich ślady – mówi Jarosław Kur
Zobacz także: Policja zatrzymała konwojenta podejrzanego o kradzież 8 mln zł
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSUyTxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
kika
miesiąc temu
czyli można przechytrzyć system i być bogatym człowiekiem.....
kmac
miesiąc temu
Niestety mamy takie prawo. Złodziejaszek udowadnia, że nie uchyla się od spłaty. Na wolności czekają na niego gdzieś w ukryciu miliony.
Widz
miesiąc temu
Sasin 70 milionów zrabował i nie siedzi...Wypuśccie chłopaka,chociaż 10zł oddał..
bDSUyTxL
woju
miesiąc temu
dla mnie takie sprawy są proste, wyrok - dożywocie, chyba ,że oddasz kasę, to kilka lat. Chyba za dożywocie każdy kasę odda.
ewa
miesiąc temu
prezesik od Amber Gold zamiast czapy dostał 15 lat i zaraz będzie mógł o warunkowe się starać, teraz kolejny co dostał 8 lat za kilka melonów ahahahaha prawo w tym kraju to kpina
Najnowsze komentarze (155)
Nika
miesiąc temu
Dom na dolnymslasku był wystawiony na sprzedaż lecz brat zginął na motorze. Dom jest jego nie stoi na niego dobre wszyscy na wiosce Ksiegienicach o tym wiedzą. Sądy nie wiedzą haha. Żona odeszła od niego. Cwaniak.
Mopek
miesiąc temu
Ma dom wybudowany Ksiegienice Koło Wrocławia. Zamknięty urządzomy gotowy do zamieszkania. Brat się nim zajmował zginął na motorze. Nie stoi na niego dom. Dom pod lasem koło warsztatu prywatnego mercedesa. Aparat i cwaniak.
niedowiary
miesiąc temu
Cyt.: .. może dowodzić przed sądem, że przelewa poszkodowanemu aż 10 proc. dochodów.."" Czyżby nasze sądy były AŻ TAK głupie???
oooo
miesiąc temu
wyjdzie po tych 8 latach i bedzie miał jakieś 8000 000 - 10 zł (lub 10zł razy kilka)
doPiekła
miesiąc temu
i co mu zrobią? Giertych przy zatrzymaniu udawał nieprzytomnego i ciężko chorego, żeby nie można było mu postawić zarzutów. To nic, że 2 tygodnie później klepał tweety i czuł się już świetnie. niestety takie jest polskie prawo. albo jesteś cwaniakiem i na bezczelnego się wywiniesz albo zgrywasz orędownika prawdy i cieciujesz w kiciu
Ania
miesiąc temu
Ja tam .imion chętnie bym przygarnela 🤗podzielisz się Krzysiu ???
maq
miesiąc temu
Nikogo nie zabił. Ukradł tylko 8mln, firma ochroniarska dostała odszkodowanie. Porównajcie sobie z takim Sasinem co 70 baniek w biały dzień zawinął i został za to ministrem.
Mariolka
miesiąc temu
Gratuluję inwencji .
bDSUyTxD
LUDO
miesiąc temu
Bzdury . Kradzież to nie zbrodnia . Mówią też że jak złodziej okradnie złodzieja ti należy mu się szacun . Proponuję wypuścić chłopaka za dobre sprawowanie . Morderców trzymacie krócej . Po co mu fundują darmowe wczasy na nasz koszt . Sam się utrzyma .
Baca z północ...
miesiąc temu
Pomóżcie, bo mój kalkulator chyba kłamie. Skoro gość dostał 8 lat za 8 mln, to Dżek Sasę ile powinien dostać...?
Prawo hahah
miesiąc temu
Polskie prawo jest dla polityków i złodzieji
hmm
miesiąc temu
Co jest przemyślane ? że niby dochodu ma 100 zł , a co ze zrabowaną kasą ?
aaaa
miesiąc temu
Na pewno bida aż piszczy i majątki nie zabezpieczone na poczet kar.
Nie przemyśla...
miesiąc temu
PISowskiej inflacji. Jak wyjdzie za te 8 milionów będzie mógł kupić telewizor i kupić 2 kg schabu :)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić