FBI szukało go 12 lat. Nie do wiary, czym się zajmował

45

Jorge Rueda Landeros był głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo. Nie zamierzał jednak oddać się w ręce służb i odpowiedzieć za swój czyn. Agenci FBI byli zmuszeni szukać go aż przez 12 lat. Mocno się zdziwili, widząc, czym obecnie się zajmuje.

FBI szukało go 12 lat. Nie do wiary, czym się zajmował
Jorge Rueda Landeros był poszukiwany przez FBI aż przez 12 lat. Udawał... nauczyciela jogi (FBI)

Jorge Rueda Landeros trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców przez Federalne Biuro Śledcze przestępców (FBI). Podejrzany miał nie tylko dopuścić się – zgodnie z amerykańskim ustawodawstwem – morderstwa pierwszego stopnia, lecz także nielegalnego lotu w celu ucieczki przed stróżami prawa.

FBI szukało go przez 12 lat. Został... nauczycielem jogi

Ofiarą Landerosa miała być Sue Marcum. Kobieta została zamordowana w 2010 roku, a jej ciało znaleziono w piwnicy. Ponieważ podejrzany zbiegł, funkcjonariuszom policji nie udało się go przesłuchać.

Ostatecznie agenci FBI zdołali ustalić miejsce pobytu poszukiwanego. Okazało się, że Jorge Rueda Landeros ukrywał się w Guadalajarze w zachodnio-pacyficznej części Meksyku. Na co dzień posługiwał się fałszywymi personaliami i przedstawiał jako León Ferrara.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: FBI odtajniła dokumenty. Dotyczą Wielkiej Stopy

"León Ferrara" zarabiał na życie jako nauczyciel jogi. Jak informuje portal "The Sun", prowadzone przez niego zajęcia cieszyły się dużą popularnością.

Obecnie Jorge Rueda Landeros przebywa w meksykańskim areszcie. Hiszpański dziennik "El Pais" przeprowadził wywiad z domniemanym mordercą. Ten konsekwentnie zaprzecza, aby był odpowiedzialny za tragiczną śmiercią Sue Marcum.

Jestem niewinny... Oczywiście nie całkowicie, ale nie zrobiłem tego, o co mnie oskarżają. Gdy zniknąłem z radaru, całkiem zapomniałem o śledztwie. Nadal trudno mi reagować na imię Jorge – praktycznie już się nim nie czuje – przekonywał Jorge Rueda Landeros w rozmowie z "El Pais".

Jorge Rueda Landeros posiada podwójne obywatelstwo: Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Obecnie oczekuje na ekstradycję do drugiego z państw.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić