Franek Broda został skopany przez policjantów? Są wyniki badań

568

Franek Broda został zatrzymany przez policję podczas prounijnego protestu pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Siostrzeniec premiera Morawieckiego twierdził, że został "bezpodstawnie powalony, skuty i skopany przez funkcjonariuszy". Słowa aktywisty potwierdzają wyniki badań lekarskich, do których dotarł "Super Express".

Franek Broda został skopany przez policjantów? Są wyniki badań
Franek Broda (PAP, Radek Pietruszka)

10 października w Warszawie odbyła się prounijna demonstracja, zorganizowana przez Platformę Obywatelską. Po zgromadzeniu na placu Zamkowym część demonstrujących skierowała się na ul. Nowogrodzką przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Tam doszło do brutalnej interwencji policji z udziałem 18-letniego Franka Brody — aktywisty LGBT+, a prywatnie siostrzeńca premiera Mateusza Morawieckiego.

Franek Broda został skopany przed siedzibą PiS

Franek Broda relacjonował, że po tym, kiedy udał się protestować pod siedzibę PiS na ul. Nowogrodzkiej, został "powalony na ziemię przez policjantów i skopany". Jak mówił, funkcjonariusze brutalnie zareagowali na to, że miał w ręce odpaloną racę.

Policja się na mnie rzuciła, powaliła na ziemię [...], koleś mi stanął na plecach i kopnął w głowę – opisywał Broda w mediach społecznościowych.

Rzecznik policji zaprzecza doniesieniom. "Obejrzałem kilka nagrań z czynnościami dotyczącymi pana Brody i nie widziałem momentu, by był kopany. Policjanci używali kajdanek. Doszło do zatrzymania, nie mam informacji, że miało dojść do pobicia" – poinformował portal "Na Temat" rzecznik nadkom. Sylwester Marczak.

Wyniki badań potwierdzają słowa Brody

"Super Express" dotarł do obdukcji 18-letniego aktywisty LGBT+. Potwierdza ona jego słowa. Na bocznej powierzchni klatki piersiowej lekarze zauważyli żółtawe zasinienie o wymiarach 5 × 3 cm, z brudno-fiołkowymi wybroczynami krwawymi w jego obrębie.

Na grzbiecie w górnej części okolicy międzyłopatkowej, w ułożonym skośnie ku dołowi i w prawo polu o wymiarach 11 x 5 cm kilkanaście głównie poziomych żółtawych zasinień o wymiarach 1,5 x 0,5 cm, ze zlewnymi, brudno-fiołkowymi wybroczynami krwawymi w ich obrębie - czytamy w wynikach badań.

Skutki spowodowały "rozstrój zdrowia"

Jak dodaje ekspert ds. medycyny sądowej w swoim wniosku, skutki doznanych obrażeń ciała spowodowały rozstrój zdrowia na czas nieprzekraczający siedem dni, a do powstania stwierdzonych obrażeń mogło dojść w warunkach i czasie podawanych przez badanego.

Zobacz także: Miller dosadnie o rządzie PiS. Użył nietypowego porównania
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić