Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Kolejny objaw COVID-19? Naukowcy wyjaśniają

4

Czy zawroty głowy mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem? Czy może to być jeden z objawów COVID-19? Wątpliwości rozwiewają naukowcy i opublikowany przez nich raport o zależnościach między zawrotami głowy a przebiegiem COVID-19.

Kolejny objaw COVID-19? Naukowcy wyjaśniają
(Getty Images)

Zawroty głowy to objaw COVID-19?

Czy zawroty głowy mogą być jednym z objawów COVID-19? Czy jeśli pojawią się u nas zawroty głowy, to będzie oznaczało, że jesteśmy zakażeni koronawirusem?

Objawy koronawirusa. Czy zawroty głowy są jednym z nich?

Najczęstsze objawy COVID-19 to kaszel, gorączka, utrata smaku i węchu, duszności, bóle mięśni. Mogą jednak pojawić się też inne objawy, m.in. zapalenie spojówek, biegunka czy wysypka na skórze. Zaczęto się zastanawiać, czy również zawroty głowy mogą świadczyć, że doszło do zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zawroty głowy jako objaw COVID-19. Naukowcy wyjaśniają

Jak podaje "Wprost", we wrześniu pojawił się raport, w którym badacze piszą o zależności między zawrotami głowy a zakażeniem koronawirusem. Naukowcy są zdania, że zawroty głowy pojawiają się w przebiegu różnych infekcji wirusowych, zatem mogą być też objawem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przypominają też, że już na samym początku epidemii koronawirusa Chińczycy wskazywali, że to może być jeden z objawów.

Badania przeprowadzili m.in. naukowcy z Wuhan. Wynika z nich, że zawroty głowy pojawiły się u 8 proc. chorych na COVID-19. To jednak nie wszystko. W Wielkiej Brytanii potwierdzono, że szumy uszne związane z zawrotami głowy wystąpiły u mniej niż 10 proc. wszystkich chorych na COVID-19.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić