aktualizacja 

Gdy się obudziła, sąsiad stał nad jej łóżkiem. 40-latek został skazany

21

40-letni Brytyjczyk został skazany na dwa lata więzienia po tym, jak miesiącami prześladował swoją sąsiadkę. Kobieta pewnej nocy obudziła się i zobaczyła mężczyznę przy swoim łóżku. W trakcie śledztwa okazało się, że 40-latek dobrze zaplanował swoje działania.

Gdy się obudziła, sąsiad stał nad jej łóżkiem. 40-latek został skazany
40-latek zatrzymany za stalking. (Getty Images, cambs.police.uk)

6 grudnia Phillip Robinson z miejscowości Warboys w Anglii został skazany na dwa lata i trzy miesiące więzienia. Mężczyzna od miesięcy prześladował swoją sąsiadkę i dopuścił się stalkingu. Jak poinformował Alan Tregilgas z policji w hrabstwie Cambridgeshire 40-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Prześladował sąsiadkę

Tregilgas, który prowadził dochodzenie określił czyny 40-latka godnymi pogardy. Podziękował ofierze za jej odwagę i zgłoszenie problemu.

Stalking to straszne przestępstwo i chciałbym skorzystać z okazji, by podziękować ofierze za jej odwagę i śmiałość w zgłoszeniu sprawy na policję - powiedział podczas rozprawy w sądzie w Peterborough.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemnicze odkrycie w przywiezionym piasku. Na miejsce wezwano służby

Phillip Robinson został zatrzymany w czerwcu 2023 roku. Kobieta wezwała policję, po tym gdy 11 czerwca, w środku nocy, zastała 40-latka w swojej sypialni. Mężczyzna wspiął się przez otwarte okno do jej domu, a następnie stanął nad łóżkiem sąsiadki.

Kobieta na szczęście nie była sama. Członkowie jej rodziny wyprowadzili z domu 40-latka, a następnie na miejsce wezwano policję.

40-latek trafił do aresztu i otrzymał zakaz kontaktowania się z ofiarą. Nie mógł także przebywać na jej ulicy. Po zwolnieniu zza kaucją złamał obowiązujące go zasady. Już kilka dni później próbował ponownie włamać się do domu sąsiadki. Udało się temu zapobiec, a Robinson po raz drugi trafił za kratki.

W trakcie śledztwa na jaw wyszły zaskakujące fakty. 40-latek od kilku miesięcy planował swoje włamanie. Stał przed domem kobiety i obserwował jej domostwo. Próbował także nawiązać z nią kontakt.

Stalking to uporczywe prześladowanie drugiej osoby. Może obejmować przeróżne formy kontaktu m.in. wydzwanianie, wysyłanie listów, SMS-ów, a także nieustające składanie propozycji spotkań, podglądanie ofiary, robienie jej zdjęć i wręczanie upominków.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić