Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW na niedzielę dla 13 województw

3

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na niedzielę 26 lipca wydał ostrzeżenia o burzach z gradem dla 13 województw. Gdzie jest burza? Które regiony kraju są zagrożone?

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW na niedzielę dla 13 województw
Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW (Pixabay)

Niedziela 26 lipca. Burze z gradem - ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia IMGW o burzach z gradem na niedzielę 26 lipca dotyczą łącznie 13 województw. Chodzi o województwo: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, łódzkie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i o południowo-wchodnią część województwa lubelskiego.

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega

Jak podał IMGW, burze możliwe są dzisiaj na zachodzie i południu kraju. Na tym obszarze masa powietrza będzie wilgotna oraz niestabilna. "Na zachodzie dodatkowym czynnikiem wspomagającym rozwój burz będzie nasuwająca się stopniowo od zachodu strefa frontu atmosferycznego i poprzedzająca go linia zbieżności wiatru" - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Gdzie jest burza? Najpierw burze wraz z ulewnym deszczem pojawiły się na Podhalu. Następnie objęły nie tylko południe, ale i południowo-wschodnie krańce Polski. Istnieją lokalne ryzyka intensywnych opadów deszczu do około 25 mm/h oraz grad.

A jak wygląda sytuacja na zachodzie Polski? "Na zachodzie stopniowo zarysowuje się linia burz, które rozprzestrzeniają się na północny wschód. Poszczególne burze formują konfigurację komórek podążających jedną za drugą - dlatego możliwe są lokalne wzmożone akumulacje opadu. Nie można wykluczyć tu silniejszego wiatru - incydentalnie w porywach do 80 km/h" - podaje IMGW.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić