o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Gdzie jest burza? Radar burz. Gwałtowne burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW

0
Podziel się

Po upalnej środzie mamy burzowy czwartek. Burze z gradem pojawiają się teraz w Polsce. Sprawdź, gdzie jest burza.

Gdzie jest burza? Radar burz. Gwałtowne burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW
Gdzie jest burza? (Pixabay)
bDnDYrhh

Pogoda na czwartek 2 lipca. Dziś gwałtowne burze z gradem

Burze dziś wystąpią na południu, wschodzie i w centrum kraju. W rejonach burz miejscami możliwe są ulewy, suma opadów może sięgać 40 mm, lokalnie opad gradu i porywy wiatru do 90 km/h - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarstwa Wodnego.

Ostrzeżenia IMGW. Burze z gradem

Ostrzeźenia o gwałtownych burzach z gradem rano 2 lipca dotyczą województwa podlaskiego, części warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, opolskiego i dolnośliąskiego.

bDnDYrhj

Gdzie jest burza?

W tym momencie burze występują na linii od Podlasia, przez Mazowsze po Śląsku i Małopolskę. "Burze w północnej części kraju związane z frontem atmosferycznym, bardzo aktywne elektrycznie. Miejscami z silnym opadem deszczu, jednak z uwagi na dość szybkie przemieszczanie się, lokalnie spada w nich do 10-15 mm (dane ze stacji Legionowo, Borkowo). Chwilami możliwe w nich silne porywy wiatru do około 80 km/h" - wyjaśnia IMGW. Z kolei burzom na Śląsku towarzyszą na słabe, okresami umiarkowane opady deszczu. Stacje zanotowały sumy godzinowe nie przekraczające 10 mm.

Gdzie jest burza? Burze przemieszczają się na wschód i północny-wschód

"Aktywność burz w zasadzie nie zmienia się, część komórek zanika, jednak z uwagi na wilgoć i niestabilność powietrza, a także dynamiczne wymuszenia na froncie burze nadal będą pojawiały się w nowych miejscach, w strefie frontu i na linii zbieżności" - czytamy w komunikacie IMGW.

bDnDYrhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić