Robert Czykiel| 

GIS wycofał kolejny produkt ze sklepów. Uwaga na mięso z indyka

8

Klienci, którzy kupili mięso z indyka na kotlety firmy Morliny są narażeni na zatrucie salmonellą. Koniecznie sprawdź numer partii na opakowaniu.

GIS wycofał kolejny produkt ze sklepów. Uwaga na mięso z indyka
(Pixabay)

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie niedawno odwiedził zakład Animex Kutno, który dostarcza do sklepów mięso. Okazało się, że jeden z produktów jest niebezpieczny dla klientów. GIS podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu go ze sprzedaży.

GIS wycofał mięso z groźną bakterią

Niebezpieczne okazało się mięso z indyka na kotlety firmy Morliny. W jednej z partii wykryto salmonellę z grupy O7. Niebezpieczna bakteria znajdowała się w czterech z pięciu przebadanych próbkach.

Produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy - informuje GIS.
Zobacz także: Poradnik: jak chronić siebie i bliskich przed koronawirusem?

Konkretnie chodzi o produkt "Mięso z indyka na kotlety. „Morliny” Surowy wyrób mięsny świeży, 500 g" o numerze partii 2261003002. Termin przydatności do spożycia do 29.09.2020.

GIS informuje, że nie należy spożywać tego mięsa, a w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. Jeżeli jednak wystąpiły u ciebie objawy zatrucia pokarmowego, to skontaktuj się z lekarzem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić