Gnał o 102 km/h za szybko. Grozi mu nawet 30 tys. zł kary

107

24 czerwca (piątek) policjanci z grupy Speed KWP w Krakowie zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego kierującego motocyklem marki Honda. Mężczyzna gnał z prędkością 152 km/h. Szybko okazało się, że sprawę trzeba skierować do sądu.

Gnał o 102 km/h za szybko. Grozi mu nawet 30 tys. zł kary
Jak szalony gnał motocyklem (Policja)

Do zdarzenia doszło około godz. 13:00 w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 7. Po zatrzymaniu mężczyzny przez patrol Speed KWP Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego wyszło na jaw, że motocyklista nie posiada wymaganego prawa jazdy kat. A.

Mając powyższe na uwadze, odstąpiono od ukarania mandatem karnym, gdyż sprawa musi zostać skierowana do sądu. Za powyższe naruszenia prawa może być orzeczona kara grzywny do 30 tys. zł., oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3 - wyjaśniono na policja.pl.

Takie wybryki mogą kończyć się tragicznie

Mundurowi zaznaczają, że postępowanie w taki sposób może prowadzić do tragedii. "Lekceważenie przepisów ruchu drogowego przez motocyklistów może skończyć się tragicznie. Od początku roku na małopolskich drogach zginęło już 12 motocyklistów, tj. o 7 więcej niż w tym samum czasie roku ubiegłego" - piszą funkcjonariusze.

Podkreślono również, że "brakiem odpowiedzialności wykazują się kierujący motocyklami, poruszający się po drogach bez wymaganych uprawnień".

W bieżącym roku w Małopolsce skierowano już 316 wniosków do Sądu na kierujących motocyklami tj. o 193 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Większość z nich dotyczyła właśnie prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę tymi jednośladami - podsumowują policjanci.

Bez wątpienia warto dbać o przestrzeganie obowiązujących zasad. Tylko w ten sposób można zagwarantować bezpieczeństwo sobie, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów może skutkować mandatami, ale i znacznie bardziej dotkliwymi konsekwencjami, które niosą za sobą wypadki. Na drodze zawsze musi królować zdrowy rozsądek.

Zobacz także: Kierując motocyklem bez uprawnień przekroczył limit prędkości o 102 kmh
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić