Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 

Górnicy byli wściekli. Wiemy, co z odprawą byłego prezesa JSW

37

Ponad dwa miesiące zajęła Jastrzębskiej Spółce Węglowej odpowiedź na jedno proste pytanie. Dotyczyło ono byłego prezesa i krótkotrwałego wiceprezesa w jednym, Włodzimierza Hereźniaka. I tego, czy oddał odprawę, którą pobrał, odchodząc ze spółki w styczniu.

Górnicy byli wściekli. Wiemy, co z odprawą byłego prezesa JSW
Były prezes JSW, Włodzimierz Hereźniak (PAP)

Przypomnijmy: Włodzimierz Hereźniak był prezesem JSW przez niecałe 1,5 roku. Został odwołany w styczniu przez radę nadzorczą. Odchodząc ze spółki, wziął wysoką odprawę. Sprawę tę opisywaliśmy na łamach portalu o2.pl.

Hereźniak zainkasował wtedy naprawdę godne pieniądze: około 180 tys. zł. Jako prezes zarabiał około 60 tys. zł, a odprawę wziął trzymiesięczną. Do tego dochodzi półroczny zakaz konkurencji. Oznacza to, że przez sześć miesięcy dostawać miał równowartość pensji.

Z emerytury wrócił szybko: już w maju. Wtedy to został powołany do zarządu JSW jako wiceprezes ds. handlowych. Nadzorował m.in. pracę swojego syna, również zatrudnionego w pionie handlowym węglowej spółki.

Zobacz także: Jak zrestrukturyzować spółki węglowe?

Zapytaliśmy w maju, czy wracając do spółki Hereźniak oddał odprawę. Przez długi czas spółka na nasze pytania nie odpowiadała. Na tyle długi, że w czerwcu wysłaliśmy ponowne zapytanie, ponieważ nasi informatorzy twierdzili, iż Hereźniak nie kwapił się ze zwrotem.

W końcu otrzymaliśmy odpowiedź. Dopiero w lipcu, już po odwołaniu władz spółki. W piątek, 9 lipca, odwołany został bowiem cały zarząd JSW. Włącznie z prezes Barbarą Piontek i wiceprezesami.

Hereźniak odprawę, jak wynika z maila przesłanego przez rzecznika spółki, zwrócił.

Pragnę poinformować, że Pan Włodzimierz Hereźniak zwrócił odprawę zgodnie z obowiązującym prawem i w terminie wymaganym przez prawo - napisał rzecznik.

Czemu zajęło to aż dwa miesiące? Nie wiadomo. Jednocześnie, informatorzy portalu o2.pl, związani z JSW przekonują, że szczęśliwy z tego powodu, mówiąc oględnie, nie był.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić