aktualizacja 

Groza w Żorach. Trzej mężczyźni z siekierą napadli na bar

5

Trzej mężczyźni z siekierą napadli na jeden z barów w Żorach (woj. śląskie). Sprawcy, którzy sterroryzowali barmankę, splądrowali lokal, ukradli kilka tysięcy złotych, a potem uciekli, kolejne 3 miesiące spędzą w areszcie.

Groza w Żorach. Trzej mężczyźni z siekierą napadli na bar
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Do zdarzenia doszło w samo południe na jednym z żorskich osiedli. Jak ustalili policjanci, sprawcy wtargnęli do baru i grożąc siekierą, doprowadzili do stanu bezbronności barmankę.

Kiedy kobieta leżała na ziemi, pilnowana przez jednego z nich, pozostali plądrowali lokal. Pokrzywdzona na szczęście zdołała wykorzystać chwilową nieuwagę przestępców i uciekła do pobliskiego sklepu, gdzie poprosiła o pomoc.

Pomimo błyskawicznej reakcji policjantów na zgłoszenie o przestępstwie, sprawcy zdążyli zbiec z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ich namierzyli. 27, 36 i 37-latek ukrywali się, gdyż wiedzieli, że za popełnione przestępstwo grozi im surowa kara.

Sprawcy trafili do aresztu na 3 miesiące

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a jeden z nich dodatkowy - za posiadanie dopalaczy, które znaleziono przy nim podczas zatrzymania.

Na wniosek prokuratora i śledczych wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi im nie mniej niż 3 lata więzienia.

Zobacz także: Szczyt czwartej fali COVID-19. Kiedy? „Być może cały okres świąteczno-noworoczny”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić