Halloween odwołane. W tym roku Amerykanie nie będą świętować

9

Holloween to jedno z ulubionych świąt amerykańskich dzieci. Co roku według tradycji dzieci przebierają się i grupami pukają do drzwi sąsiadów prosząc o słodycze. W tym roku dzieci będą musiały zostać w domu.

Halloween odwołane. W tym roku Amerykanie nie będą świętować
Zdjęcie podglądowe. (Getty Images)

Halloween to jedno z najpopularniejszych amerykańskich świąt. Tego dnia dzieci przebierają się i z koszyczkami chodzą od domu do domu sąsiadów mówiąc "cukierek albo psikus".

Jednak w tym roku ta tradycja nie będzie możliwa. Władze Los Angeles już zdecydowały o tym, by wydać zakaz słynnego "cukierek albo psikus".

Wydział Zdrowia w Los Angeles wydał oświadczenie w sprawie. Tłumaczy w nim, że zabawa ta zakłóci utrzymanie dystansu społecznego.

Zabronione zostały również inne zabawy związane z Halloween. Samochodowy odpowiednik zabawy "cukierek albo psikus", który polega na zbieraniu cukierków od właścicieli samochodów na parkingach i uliczne imprezy sąsiadów.

Amerykanie w tym roku będą świętować inaczej. Wciąż można przyozdabiać domy i podwórka, jak mają to w zwyczaju mieszkańcy USA. Będzie można też spotykać się z najbliższą rodziną i organizować spotkania online.

Wiele wskazuje na to, że zakaz będzie prowadzony w innych miastach i stanach. Po oświadczeniu Los Angeles coraz więcej samorządów terytorialnych myśli o wprowadzeniu podobnych ograniczeń.

Zobacz także: Przebrała się na Halloween za umęczoną matkę
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić