o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Halloween odwołane. W tym roku Amerykanie nie będą świętować

7
Podziel się

Holloween to jedno z ulubionych świąt amerykańskich dzieci. Co roku według tradycji dzieci przebierają się i grupami pukają do drzwi sąsiadów prosząc o słodycze. W tym roku dzieci będą musiały zostać w domu.

Halloween odwołane. W tym roku Amerykanie nie będą świętować
Zdjęcie podglądowe. (Getty Images)
bEaznBYR

Halloween to jedno z najpopularniejszych amerykańskich świąt. Tego dnia dzieci przebierają się i z koszyczkami chodzą od domu do domu sąsiadów mówiąc "cukierek albo psikus".

Jednak w tym roku ta tradycja nie będzie możliwa. Władze Los Angeles już zdecydowały o tym, by wydać zakaz słynnego "cukierek albo psikus".

bEaznBYT

Wydział Zdrowia w Los Angeles wydał oświadczenie w sprawie. Tłumaczy w nim, że zabawa ta zakłóci utrzymanie dystansu społecznego.

Zabronione zostały również inne zabawy związane z Halloween. Samochodowy odpowiednik zabawy "cukierek albo psikus", który polega na zbieraniu cukierków od właścicieli samochodów na parkingach i uliczne imprezy sąsiadów.

Amerykanie w tym roku będą świętować inaczej. Wciąż można przyozdabiać domy i podwórka, jak mają to w zwyczaju mieszkańcy USA. Będzie można też spotykać się z najbliższą rodziną i organizować spotkania online.

bEaznBYZ

Wiele wskazuje na to, że zakaz będzie prowadzony w innych miastach i stanach. Po oświadczeniu Los Angeles coraz więcej samorządów terytorialnych myśli o wprowadzeniu podobnych ograniczeń.

Zobacz także: Przebrała się na Halloween za umęczoną matkę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaznBZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Ppppp
8 miesięcy temu
To w Kalifornii. Kalifornia jest dość specyficzna.
sadf
8 miesięcy temu
Władza wydała zakaz. Ot, i cała wasza wolność. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że stosunek d do kija zawsze jest constans. Zmieniają się tylko kostiumy i dekoracje ale przedstawienie trwa... wy niewolnicy.
Antoni
8 miesięcy temu
To nie jest nasza tradycja, tylko zachodnia. Mamy swoje. Nie musimy na chama się dowartosciowywac i bezmyślnie kopiować ich zachowanie. Mamy 1000 lat historii, lepszej i gorszej. Nigdy nie wyprowadzalismy się z Europy, zawsze w niej byliśmy, mimo że politycy wciskają nam kit, że dopiero po wejściu do Unii Europejskiej jesteśmy prawdziwymi Europejczykami, a przedtem byliśmy bliżej Azji. Miejmy swoją dumę!!!
bEaznBZv
Św
8 miesięcy temu
Szkoda, fajna zabawa była w Halloween. Może zastąpić inną zabawą i spróbować topić Marzannę, ubraną w sutannę?
Anioł.👱🏻‍♀️
8 miesięcy temu
Kostium za umęczoną matkę.. Jakie to wzruszające..
sigmapi
8 miesięcy temu
w Niemczech odwolali juz dawno moje najlepsze imprezy - trudno musimy to jakos odczekac
tutek
8 miesięcy temu
Jak będę chciał postraszyć sąsiadów to przebiorę się za prezesa :)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić