Tragiczna śmierć harcerek na obozie. Jest wyrok

15

Sąd Rejonowy w Łodzi uniewinnił organizatorów obozu, na którym zginęły dwie harcerki. Cztery lata temu w Suszku (woj. pomorskie) przeszła nawałnica, która doszczętnie zniszczyła obóz, na którym przebywało 130 osób.

Tragiczna śmierć harcerek na obozie. Jest wyrok
Zapadł wyrok w sprawie obozu harcerskiego. (PAP)

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku. Nad Pomorzem przeszły gwałtowne burze, które zniszczył m.in. obóz harcerski w Suszku. Zginęły dwie nastolatki, a prawie 40 innych uczestników obozu trafiło do szpitala.

Harcerze nie mogli się ewakuować

Nawałnica zaskoczyła uczestników obozu. Powalone drzewa nie pozwoliły im na szybką ucieczkę i nie wszyscy zdołali się ewakuować. Pomoc dotarła dopiero nad ranem, po siedmiu godzinach od jej wezwania.

Słupska prokuratura oskarżyła organizatorów obozu. 28-letni Mateusz I. oraz 51-letni Włodzimierz D. usłyszeli zarzut narażenia uczestników obozu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto mieli doprowadzić do nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch dziewczyn.

Obaj mężczyźni przekonywali, że tego dnia nie otrzymali żadnych informacji na temat zmian w pogodzie i nadchodzącej burzy. Dodali także, że starali się zapewnić uczestnikom jak najlepsze warunki i zadbali o ich bezpieczeństwo podczas nawałnicy.

Sąd Rejonowy w Łodzi uniewinnił obu mężczyzn. Jednak trzeci z oskarżonych Andrzej N. będzie musiał ponieść konsekwencje. Urzędnik starostwa nie przekazał odpowiednio wcześniej informacji o burzy. Mężczyzna się do wszystkiego przyznał.

Zobacz także: Zabraknie wody w kranie? Ponad sto gmin ma olbrzymi problem
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić