aktualizacja 

HIMARS-y dopadły konwój Rosjan, doszło do prawdziwej masakry

Siły Zbrojne Ukrainy wykorzystały świetne rozpoznanie na polu walki i za pomocą HIMARS-ów rozbiły rosyjski konwój zmierzający na front. Źródła rosyjskie informują o śmierci 120 żołnierzy, którzy w większości pochodzili z Republiki Czuwaskiej. Według informacji ZSU, rozbito batalion "Atol" i zniszczono dziesięć wrogich pojazdów.

HIMARS-y dopadły konwój Rosjan, doszło do prawdziwej masakry
Tyle zostało z konwoju Rosjan, który dopadły HIMARS-y. Doszło do prawdziwej masakry (Telegram)

Od początku wojny i ataku na Ukrainę - jak informuje jej sztab generalny - poległo już 300 810 okupantów. Dziennie ginie kilkuset Rosjan, nierzadko ponad tysiąc. I tak od tygodni. Kolejna grupa poległa, jadąc na front, zupełnie jak na początku wojny.

Opublikowane we wtorek na X nagranie przypomina obrazki z pierwszych tygodni walk. Długie konwoje zmierzały do Kijowa, a Ukraińcy szykowali zasadzki i eliminowali wrogów na potęgę. Tak samo stało się w niedzielę 29 października, podczas przygotowań do przerzutu na front oddziału pułku strzelców zmotoryzowanych z Rosji.

Ukraińcy już na nich czekali i ostrzelali kolumnę samochodów HIMARS-sami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 31.10, godzina 11:50

Doszło do niebywałej rzezi, według źródeł rosyjskich zginęło nawet 120 żołnierzy. We wspomnianym pułku służą mieszkańcy Czuwaszji, republiki w środkowej części Federacji Rosyjskiej, której stolicą są Czeboksary. Ich wyprawa na front okazała się masakrą, batalion "Atol" walczący w pułku przestał istnieć.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ostatnich tygodniach walki na froncie są bardzo zażarte. Rosjanie atakują, stosując taktykę "mięsnych szturmów", znaną z II wojny światowej. Ta jest mało skuteczna, bo broń masowego rażenia - jak wyrzutnie HIMARS - skutecznie likwiduje okupantów i stanowi dla nich śmiertelne zagrożenie.

Ciężkie walki toczą się o Awdijiwkę, miasteczko w obwodzie donieckim, które jest kluczowe w walce o dostęp do stolicy regionu. Rosjanie próbują je otoczyć i zdobyć, by pochwalić się jakimś sukcesem na tym odcinku frontu. Ukraińcy zażarcie się bronią, starając nie dać się okrążyć i niszczą sprzęt oraz siłę żywą wroga.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić