o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Horror na safari. Lew zaatakował śpiących turystów

50
Podziel się

Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii. W 2015 roku przyjechała tam para z Mont-Saxonnex we Francji. Patrick Fourgeaud i jego żona Brigitte właśnie spali w namiocie, kiedy zostali zaatakowani przez lwa.

Horror na safari. Lew zaatakował śpiących turystów
Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii (Getty Images, DEA , C.DANI , I.JESKE , Contributor)
bEhBrPyZ

Jak podaje "Metro", para skorzystała z usług firmy Africa Travel Resource. Atak drapieżnika miał miejsce w nocy, gdy małżonkowie spali z siatkowym namiocie. W pewnym momencie Brigitte Fourgeaud obudziła się i dostrzegła, że w środku znajduje się lew.

Lew zaatakował uczestnika safari

Jak wspomina Brigitte Fourgeaud, w momencie przebudzenia lew obwąchiwał jej plecy. Zwierzę zaatakowało męża turystki, odrywając mu część lewego ramienia. Brigitte była wówczas przekonana, że oboje zginą.

Myślałam, że oboje umrzemy. Atak pozostanie ze mną do końca życia – wspominała Brigitte Fourgeaud w rozmowie z "Metro UK".
bEhBrPzb
Zobacz także: Zobacz też: Niezwykłe spotkanie turystów z królem zwierząt

Patrick Fourgeaud musiał przejść 10 operacji rekonstrukcji lewej ręki. W przyszłości czekają go kolejne zabiegi. Od czasu ataku młodzi małżonkowie borykają się z problemami psychicznymi, w tym zespołem stresu pourazowego i depresją.

bEhBrPzh

Według małżeństwa Africa Travel Resource zobowiązała się do zapewnienia im bezpieczeństwa. Jak argumentują, firma nie zadbała o barierę między namiotami turystów i dzikimi zwierzętami. W obozowisku zabrakło również nadzoru, a przewodnik nie powziął żadnych środków ostrożności.

Mimo że firma nie wywiązała się ze swoich zobowiązań, jej przedstawiciele nie poczuwają się do odpowiedzialności za zdarzenie. W konsekwencji Brigitte i Patrick Fourgeaud zdecydowali się na złożenie pozwu przeciwko organizatorowi wakacji.

Nic nie zmieni tego, przez co przeszliśmy, ale oboje wierzymy, że można było zrobić więcej, aby temu zapobiec i oboje chcemy mieć pewność, że nie stanie się to ponownie z innymi wczasowiczami – zapowiedziała Brigitte Fourgeaud w wywiadzie dla "Metro UK".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhBrPzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Softbook
11 miesięcy temu
Piękne przeżycia ;] kształtują charakter. Ale im zazdroszczę oczywiście spał bym w namiocie z nabitą giwerą 5m nad ziemią minimum dlatego takie wakacje to nie dla mnie. To jak by wejść do zoo i rozbić namiot na ładnie ściętej trawce pośrodku fosy z wyraźną palisadą i powiedzieć że jest pięknie i nic teraz nam nie grozi... Safrii a może kiedyś jednak pojadę.
Jacy
11 miesięcy temu
wy wszyscy mądrzy, odpowiedzialni i przewidujący... Aż dziw, że wybraliście takiego prezydenta
dekoder
11 miesięcy temu
A u nas na wsi, to jeden tygrysek chciał być nawet prezydentem!
bEhBrPzD
meow
11 miesięcy temu
Teraz w ich obecności nie można powiedzieć ROAR!!!
Dodo
11 miesięcy temu
Myslalem, ze ta strona publikuje newsy a tu cos sprzed 5 lat
Ramię
11 miesięcy temu
Jak "miau"kici,to miał.
ZGRED
11 miesięcy temu
Namioty w raczej stałym lub tylko okresowo przenoszonym obozie to standard wycieczek typu safari. Zwierzęta zwykle tolerują takie miejsca, stąd wysoka pewność organizatorów, że wszystko jest w porządku. Zwyczajnie nie podchodzą zbyt blisko do namiotów, a jak polują to na siebie wzajemnie. Sfotografowanie, zwykle nad ranem, ataku lub walki drapieżnika z ofiarą to super deser dla turystów z wyższej półki. Za to właśnie płacą, by być bezpiecznie, ale możliwie najbliżej dzikiego życia sawanny. W sam raz tak, aby starczyło ogniskowej aparatu, a zdjęcie robiło wrażenie uchwycenia sceny naprawdę z bliska. Wypadki są ewidentnie rzadkie ale jak widać czasem się nie udaje ......
CNNNC
11 miesięcy temu
Dodatkowe atrakcje na safari . Nocleg pod namiotem w ogrodku. No ladnie , to nie dla mnie
RODO
11 miesięcy temu
Lew był lepszy strategiem na safari i wygrał
Zz1
11 miesięcy temu
SAFARI opcja 1 polowanie z żoną na Lwa cena 1000$ Opcja 2 polowanie z Lwem na żonę cena 5000$ 😜
Odp.
11 miesięcy temu
Lew był na swoim i robił swoje
Leosia
11 miesięcy temu
Namioty na terenie Parku Narodowego?! Tacy turyści powinni zostać schrupnięci na „dzień dobry” dla przykładu!
Zxx
11 miesięcy temu
Po co jeździć do Afryki ja bym tam za darmo nie pojechał
bEhBrPzv
Ewa
11 miesięcy temu
Bardzo dobrze nie było trzeba jechać ludzie sami sobie cierpienia żądają i ból.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić