o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Horror na safari. Lew zaatakował śpiących turystów

50
Podziel się

Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii. W 2015 roku przyjechała tam para z Mont-Saxonnex we Francji. Patrick Fourgeaud i jego żona Brigitte właśnie spali w namiocie, kiedy zostali zaatakowani przez lwa.

Horror na safari. Lew zaatakował śpiących turystów
Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii (Getty Images, DEA , C.DANI , I.JESKE , Contributor)
bDzbgGYB

Jak podaje "Metro", para skorzystała z usług firmy Africa Travel Resource. Atak drapieżnika miał miejsce w nocy, gdy małżonkowie spali z siatkowym namiocie. W pewnym momencie Brigitte Fourgeaud obudziła się i dostrzegła, że w środku znajduje się lew.

Lew zaatakował uczestnika safari

Jak wspomina Brigitte Fourgeaud, w momencie przebudzenia lew obwąchiwał jej plecy. Zwierzę zaatakowało męża turystki, odrywając mu część lewego ramienia. Brigitte była wówczas przekonana, że oboje zginą.

Myślałam, że oboje umrzemy. Atak pozostanie ze mną do końca życia – wspominała Brigitte Fourgeaud w rozmowie z "Metro UK".
bDzbgGYD
Zobacz także: Zobacz też: Niezwykłe spotkanie turystów z królem zwierząt

Patrick Fourgeaud musiał przejść 10 operacji rekonstrukcji lewej ręki. W przyszłości czekają go kolejne zabiegi. Od czasu ataku młodzi małżonkowie borykają się z problemami psychicznymi, w tym zespołem stresu pourazowego i depresją.

bDzbgGYJ

Według małżeństwa Africa Travel Resource zobowiązała się do zapewnienia im bezpieczeństwa. Jak argumentują, firma nie zadbała o barierę między namiotami turystów i dzikimi zwierzętami. W obozowisku zabrakło również nadzoru, a przewodnik nie powziął żadnych środków ostrożności.

Mimo że firma nie wywiązała się ze swoich zobowiązań, jej przedstawiciele nie poczuwają się do odpowiedzialności za zdarzenie. W konsekwencji Brigitte i Patrick Fourgeaud zdecydowali się na złożenie pozwu przeciwko organizatorowi wakacji.

Nic nie zmieni tego, przez co przeszliśmy, ale oboje wierzymy, że można było zrobić więcej, aby temu zapobiec i oboje chcemy mieć pewność, że nie stanie się to ponownie z innymi wczasowiczami – zapowiedziała Brigitte Fourgeaud w wywiadzie dla "Metro UK".
bDzbgGYK
bDzbgGZe
KOMENTARZE
(50)
kociara
6 miesięcy temu
ja bym też się wykurzyła, gdyby ktoś na moim terenie sobie biwakował
J.....
6 miesięcy temu
SAFARI,to wycieczka z polowaniem na dzikie zwierzęta. Czy to,co się stało,nie było sprawiedliwe???? Lew,też był na safari,bez broni!
aaa
6 miesięcy temu
Taka natura dzikich zwierząt! Tak samo jest z Nubią! W końcu się instynkt odezwie!
bDzbgGZf
co za ludzie
6 miesięcy temu
Szukali atrakcji ,a teraz narzekają.
Stk
6 miesięcy temu
Jaka pustkę trzeba mieć w głowie by spać pod namiotem gdzie jest mnóstwo dzikich zwierząt ?nawet jesli ktoś zagwarantował pseudo bezpieczeństwo ...gdyby ci ludzie powied ieli pani by włożyła pani rękę do paszczy lwa i ze gwarantują bezpieczeństwo to tez by pani włożyła ?!
Najnowsze komentarze (50)
Softbook
6 miesięcy temu
Piękne przeżycia ;] kształtują charakter. Ale im zazdroszczę oczywiście spał bym w namiocie z nabitą giwerą 5m nad ziemią minimum dlatego takie wakacje to nie dla mnie. To jak by wejść do zoo i rozbić namiot na ładnie ściętej trawce pośrodku fosy z wyraźną palisadą i powiedzieć że jest pięknie i nic teraz nam nie grozi... Safrii a może kiedyś jednak pojadę.
Jacy
6 miesięcy temu
wy wszyscy mądrzy, odpowiedzialni i przewidujący... Aż dziw, że wybraliście takiego prezydenta
dekoder
6 miesięcy temu
A u nas na wsi, to jeden tygrysek chciał być nawet prezydentem!
meow
6 miesięcy temu
Teraz w ich obecności nie można powiedzieć ROAR!!!
Dodo
6 miesięcy temu
Myslalem, ze ta strona publikuje newsy a tu cos sprzed 5 lat
Ramię
6 miesięcy temu
Jak "miau"kici,to miał.
ZGRED
6 miesięcy temu
Namioty w raczej stałym lub tylko okresowo przenoszonym obozie to standard wycieczek typu safari. Zwierzęta zwykle tolerują takie miejsca, stąd wysoka pewność organizatorów, że wszystko jest w porządku. Zwyczajnie nie podchodzą zbyt blisko do namiotów, a jak polują to na siebie wzajemnie. Sfotografowanie, zwykle nad ranem, ataku lub walki drapieżnika z ofiarą to super deser dla turystów z wyższej półki. Za to właśnie płacą, by być bezpiecznie, ale możliwie najbliżej dzikiego życia sawanny. W sam raz tak, aby starczyło ogniskowej aparatu, a zdjęcie robiło wrażenie uchwycenia sceny naprawdę z bliska. Wypadki są ewidentnie rzadkie ale jak widać czasem się nie udaje ......
CNNNC
6 miesięcy temu
Dodatkowe atrakcje na safari . Nocleg pod namiotem w ogrodku. No ladnie , to nie dla mnie
bDzbgGYX
RODO
6 miesięcy temu
Lew był lepszy strategiem na safari i wygrał
Zz1
6 miesięcy temu
SAFARI opcja 1 polowanie z żoną na Lwa cena 1000$ Opcja 2 polowanie z Lwem na żonę cena 5000$ 😜
Odp.
6 miesięcy temu
Lew był na swoim i robił swoje
Leosia
6 miesięcy temu
Namioty na terenie Parku Narodowego?! Tacy turyści powinni zostać schrupnięci na „dzień dobry” dla przykładu!
Zxx
6 miesięcy temu
Po co jeździć do Afryki ja bym tam za darmo nie pojechał
Ewa
6 miesięcy temu
Bardzo dobrze nie było trzeba jechać ludzie sami sobie cierpienia żądają i ból.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić