Internetowe zapisy na kolędę. Parafia wydała komunikat

35

Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu poinformowała swoich parafian, że w tym roku prowadzone są internetowe zapisy na wizytę duszpasterską. Proboszcz zapowiedział jednak, że w przypadku dużej liczby chętnych kolęda może zostać przesunięta na przyszły rok (2024/25).

Internetowe zapisy na kolędę. Parafia wydała komunikat
Zdjęcie ilustracyjne. (parafia-alberta.eu)

Kolęda to potoczne określenie wizyty duszpasterskiej księdza w domach parafian. Obowiązek wizytowania parafian nakłada na proboszcza prawo kanoniczne.

W Polsce kolęda zazwyczaj rozpoczyna się po świętach Bożego Narodzenia i trwa do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego/Matki Bożej Gromniczej, ale w niektórych parafiach zdarza się, że pierwsze wizyty duszpasterskie mają miejsce w okresie Adwentu.

Od czasu pandemii wiele parafii wprowadziło internetowe zapisy na wizytę duszpasterską. Niektóre kościoły kontynuują ten zwyczaj. Tak jest m.in. w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu.

Drodzy Parafianie. Analogicznie jak w ubiegłym roku prowadzimy internetowe zapisy na wizytę duszpasterską (kolędę). Każda osoba, bądź rodzina zapisuje dany adres (mieszkanie do odwiedzin) jedynie raz. Kliknięcie w poniższy link przenosi użytkownika na nową stronę z formularzem internetowym. Formularz nie wymaga logowania się na żadne konto - informuje parafia pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo

Jak dalej czytamy w komunikacie, zapisy na wizytę duszpasterską są dobrowolne. Księża odwiedzą jedynie zgłoszone domostwa.

Wizytę duszpasterską będziemy realizować podczas okresu Świątecznego 2023/24, lecz w przypadku dużej liczby chętnych zastrzegamy sobie możliwość przesunięcia wizyty na przyszły rok (2024/25). Szczegóły zostaną podane w późniejszych ogłoszeniach. Plan kolędy zostanie podany po Bożym Narodzeniu - czytamy na stronie parafii.

Jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej? Nakryj stół białym obrusem, postaw na postaw krzyż i zapalone świece; połóż również Pismo Święte, wodę święconą oraz kropidło. Jeśli nie masz wody święconej, nalej wodę z kraju i poproś kapłana na początku wizyty o jej pobłogosławienie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić