o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Wpadka z białoruską flagą w Warszawie. Zawisła w oknie ratusza

31
Podziel się

W oknie ratusza na Ursynowie zawisła białoruska flaga. Ma ona symbolizować solidarność z sąsiadami Polski. Niestety, ale ta, która jest widoczna z ulicy, niekoniecznie symbolizuje ruchy wolnościowe.

Wpadka z białoruską flagą w Warszawie. Zawisła w oknie ratusza
Ursynów solidaryzuje się z Białorusią (Twitter.com, @MiastoUrsynow)
bDZtBlnV

Według wstępnych prognoz białoruskiej komisji wybory prezydenckie wygrał Aleksander Łukaszenka, który miał uzyskać 80,2 proc. głosów. Jego główna rywalka, Swiatłana Cichanouska - 9,9 proc. Z wynikami nie zgadza się jednak część społeczeństwa i od wczoraj na ulicach Mińska i innych miast odbywają się protesty.

W wyniku zamieszek, które wybuchły, aresztowano wiele osób. Mówi się nawet o jednej ofierze śmiertelnej. Kraje wysyłają Białorusi słowa wsparcia.

bDZtBlnX

Białoruska flaga zawisła w oknie ratusza na Ursynowie. Jest jeden mały problem...

Zdecydowała się na to również jedna z dzielnic Warszawy. Radny Otwartego Ursynowa postanowił pokazać naszym sąsiadom gest wsparcia. Jak podaje portal haloursynow.pl, w oknie gabinetu burmistrza zawisła białoruska flaga.

Solidaryzujemy się z mieszkańcami Białorusi i oczekujemy, że nasz sąsiad, w którego dzisiejszych granicach urodził się Julian Ursyn Niemcewicz, patron naszej dzielnicy, będzie demokratycznym krajem - wyjaśnił burmistrz, Robert Kempa.
bDZtBlod

Trzeba przyznać, że gest jest godny podziwu. Jednak wielu internautów zwróciło uwagę na to, że w oknie wywieszono złą flagę. Ta, która zawisła na Ursynowie, została wprowadzona przez reżim Łukaszenki. Ci, którzy chcą zmian, identyfikują się za pomocą starej flagi - tej czerwono-białej. Błąd jednak szybko naprawiono i po godzinie 15:00 w oknie burmistrza zawisła już odpowiednia flaga.

Zobacz także: Zobacz także: Białoruś. Wybory prezydenckie. Leszek Miller: myślę, że Łukaszenka ma z kim przegrać
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZtBloy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
naiwny
9 miesięcy temu
Pan burmistrz Ursynowa rzeczoznawca demokracji .Pewnie szkolony przez marines ,bo ci wprowadzą demokrację wszędzie
aniol
9 miesięcy temu
To ci urzednicy maja krewnych na Bialorusi ze: zamiast dbac o mieszkancow Ursynowa dbaja o tych na Bialorusi.
basia
9 miesięcy temu
A mnie też się nie podobają wyniki wyborów prezydenckich, ale w Polsce. Czy Białoruś ma się ze mną solidaryzować???
bDZtBloz
Opamiętaj się
9 miesięcy temu
Dowolną flagę czy cokolwiek innego urzędnik może sobie powiesić w oknie własnego domu. Urząd nie jest od demonstracji poglądów politycznych urzędnika. Niedługo polityka i narzucanie swoich prywatnych poglądów zawita do przedszkoli i żłobków.
hahat
9 miesięcy temu
ja popieram ŁUKASZENKE bo zdecydowanie wygral a dziwie sie ze łopozycyja z polszy tak mieszaa i lansuje rozroby na BIALORUSI
adam
9 miesięcy temu
a czym sie ruzni polska policja od bialoruskiei chyba byli ba szkoleniach na bialorusi bo polska policja zachowuje sie jak bialoruska mize jeszcze gozei
asj
9 miesięcy temu
Od miesiąca trwają protesty antyrządowe w całej Bułgarii, ale tamtejszy rząd- prawicowy, proamerykański ogłosił ,że nie ustąpi, ale "wolne mendia"/?/ w Polsce jakoś nie informują na ten temat, a premier nie wnosi sprawy zamieszek w Bułgarii na Radę Europy.
PiSław
9 miesięcy temu
Wola Prezesa linią Partii! Linia Partii wolą Narodu!
mundrus
9 miesięcy temu
obywatele a nie mieszkancy ktos do szkoly chyba mial pod gorke
max
9 miesięcy temu
Kto jest tą "opozycją" na Białorusi? Wyrażają wolę Narodu? Czy to tak, jak totalsi w Polsce i aktywiści LGBT? Totalsi w Polsce głoszą, że wybory prezydenckie były sfałszowane. Nie każda opozycja jest opozycją wyrażającą wolę Narodu. Tylko dzięki Łukaszence rosyjskie czołgi nie stoją jeszcze w Brześciu.
Jamicz
9 miesięcy temu
Łukaszenka dostał 82% głosów. Więc dym robi jakaś garstka. U nas pan prezydent Duda uzyskał zaledwie 51% poparcia i cicho sza. Nikt nie krzyczy o braku demokracji, o fałszerstwie. Za to na Białorusi wszyscy wietrzą szwindel...
POLO
9 miesięcy temu
Dlaczego? Przecież Trzaskowski and company kochają Łukaszenkę!
LEWAK
9 miesięcy temu
A nasz Kaczuszenko dalej robi co chce.
bDZtBlor
heniek
9 miesięcy temu
Biurokraci warsawscy jak zaykle są na czasie!!!Brawo!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić