Karolina Woźniak| 

Wpadka z białoruską flagą w Warszawie. Zawisła w oknie ratusza

43

W oknie ratusza na Ursynowie zawisła białoruska flaga. Ma ona symbolizować solidarność z sąsiadami Polski. Niestety, ale ta, która jest widoczna z ulicy, niekoniecznie symbolizuje ruchy wolnościowe.

Wpadka z białoruską flagą w Warszawie. Zawisła w oknie ratusza
Ursynów solidaryzuje się z Białorusią (Twitter.com, @MiastoUrsynow)

Według wstępnych prognoz białoruskiej komisji wybory prezydenckie wygrał Aleksander Łukaszenka, który miał uzyskać 80,2 proc. głosów. Jego główna rywalka, Swiatłana Cichanouska - 9,9 proc. Z wynikami nie zgadza się jednak część społeczeństwa i od wczoraj na ulicach Mińska i innych miast odbywają się protesty.

W wyniku zamieszek, które wybuchły, aresztowano wiele osób. Mówi się nawet o jednej ofierze śmiertelnej. Kraje wysyłają Białorusi słowa wsparcia.

Białoruska flaga zawisła w oknie ratusza na Ursynowie. Jest jeden mały problem...

Zdecydowała się na to również jedna z dzielnic Warszawy. Radny Otwartego Ursynowa postanowił pokazać naszym sąsiadom gest wsparcia. Jak podaje portal haloursynow.pl, w oknie gabinetu burmistrza zawisła białoruska flaga.

Solidaryzujemy się z mieszkańcami Białorusi i oczekujemy, że nasz sąsiad, w którego dzisiejszych granicach urodził się Julian Ursyn Niemcewicz, patron naszej dzielnicy, będzie demokratycznym krajem - wyjaśnił burmistrz, Robert Kempa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Trzeba przyznać, że gest jest godny podziwu. Jednak wielu internautów zwróciło uwagę na to, że w oknie wywieszono złą flagę. Ta, która zawisła na Ursynowie, została wprowadzona przez reżim Łukaszenki. Ci, którzy chcą zmian, identyfikują się za pomocą starej flagi - tej czerwono-białej. Błąd jednak szybko naprawiono i po godzinie 15:00 w oknie burmistrza zawisła już odpowiednia flaga.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Białoruś. Wybory prezydenckie. Leszek Miller: myślę, że Łukaszenka ma z kim przegrać
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić