Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Wpadka z białoruską flagą w Warszawie. Zawisła w oknie ratusza

31
Podziel się

W oknie ratusza na Ursynowie zawisła białoruska flaga. Ma ona symbolizować solidarność z sąsiadami Polski. Niestety, ale ta, która jest widoczna z ulicy, niekoniecznie symbolizuje ruchy wolnościowe.

Wpadka z białoruską flagą w Warszawie. Zawisła w oknie ratusza
Ursynów solidaryzuje się z Białorusią (Twitter.com, @MiastoUrsynow)
bEDAktoB

Według wstępnych prognoz białoruskiej komisji wybory prezydenckie wygrał Aleksander Łukaszenka, który miał uzyskać 80,2 proc. głosów. Jego główna rywalka, Swiatłana Cichanouska - 9,9 proc. Z wynikami nie zgadza się jednak część społeczeństwa i od wczoraj na ulicach Mińska i innych miast odbywają się protesty.

W wyniku zamieszek, które wybuchły, aresztowano wiele osób. Mówi się nawet o jednej ofierze śmiertelnej. Kraje wysyłają Białorusi słowa wsparcia.

bEDAktoD

Białoruska flaga zawisła w oknie ratusza na Ursynowie. Jest jeden mały problem...

Zdecydowała się na to również jedna z dzielnic Warszawy. Radny Otwartego Ursynowa postanowił pokazać naszym sąsiadom gest wsparcia. Jak podaje portal haloursynow.pl, w oknie gabinetu burmistrza zawisła białoruska flaga.

Solidaryzujemy się z mieszkańcami Białorusi i oczekujemy, że nasz sąsiad, w którego dzisiejszych granicach urodził się Julian Ursyn Niemcewicz, patron naszej dzielnicy, będzie demokratycznym krajem - wyjaśnił burmistrz, Robert Kempa.
bEDAktoJ

Trzeba przyznać, że gest jest godny podziwu. Jednak wielu internautów zwróciło uwagę na to, że w oknie wywieszono złą flagę. Ta, która zawisła na Ursynowie, została wprowadzona przez reżim Łukaszenki. Ci, którzy chcą zmian, identyfikują się za pomocą starej flagi - tej czerwono-białej. Błąd jednak szybko naprawiono i po godzinie 15:00 w oknie burmistrza zawisła już odpowiednia flaga.

Zobacz także: Zobacz także: Białoruś. Wybory prezydenckie. Leszek Miller: myślę, że Łukaszenka ma z kim przegrać
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAktpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
naiwny
rok temu
Pan burmistrz Ursynowa rzeczoznawca demokracji .Pewnie szkolony przez marines ,bo ci wprowadzą demokrację wszędzie
aniol
rok temu
To ci urzednicy maja krewnych na Bialorusi ze: zamiast dbac o mieszkancow Ursynowa dbaja o tych na Bialorusi.
basia
rok temu
A mnie też się nie podobają wyniki wyborów prezydenckich, ale w Polsce. Czy Białoruś ma się ze mną solidaryzować???
bEDAktpf
Opamiętaj się
rok temu
Dowolną flagę czy cokolwiek innego urzędnik może sobie powiesić w oknie własnego domu. Urząd nie jest od demonstracji poglądów politycznych urzędnika. Niedługo polityka i narzucanie swoich prywatnych poglądów zawita do przedszkoli i żłobków.
hahat
rok temu
ja popieram ŁUKASZENKE bo zdecydowanie wygral a dziwie sie ze łopozycyja z polszy tak mieszaa i lansuje rozroby na BIALORUSI
adam
rok temu
a czym sie ruzni polska policja od bialoruskiei chyba byli ba szkoleniach na bialorusi bo polska policja zachowuje sie jak bialoruska mize jeszcze gozei
asj
rok temu
Od miesiąca trwają protesty antyrządowe w całej Bułgarii, ale tamtejszy rząd- prawicowy, proamerykański ogłosił ,że nie ustąpi, ale "wolne mendia"/?/ w Polsce jakoś nie informują na ten temat, a premier nie wnosi sprawy zamieszek w Bułgarii na Radę Europy.
PiSław
rok temu
Wola Prezesa linią Partii! Linia Partii wolą Narodu!
mundrus
rok temu
obywatele a nie mieszkancy ktos do szkoly chyba mial pod gorke
max
rok temu
Kto jest tą "opozycją" na Białorusi? Wyrażają wolę Narodu? Czy to tak, jak totalsi w Polsce i aktywiści LGBT? Totalsi w Polsce głoszą, że wybory prezydenckie były sfałszowane. Nie każda opozycja jest opozycją wyrażającą wolę Narodu. Tylko dzięki Łukaszence rosyjskie czołgi nie stoją jeszcze w Brześciu.
Jamicz
rok temu
Łukaszenka dostał 82% głosów. Więc dym robi jakaś garstka. U nas pan prezydent Duda uzyskał zaledwie 51% poparcia i cicho sza. Nikt nie krzyczy o braku demokracji, o fałszerstwie. Za to na Białorusi wszyscy wietrzą szwindel...
POLO
rok temu
Dlaczego? Przecież Trzaskowski and company kochają Łukaszenkę!
LEWAK
rok temu
A nasz Kaczuszenko dalej robi co chce.
bEDAktoX
heniek
rok temu
Biurokraci warsawscy jak zaykle są na czasie!!!Brawo!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić