o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Jacek Jaworek nieuchwytny. "Na moje oko to on już nie żyje"

292
Podziel się

Miejsce pobytu Jacka Jaworka pozostaje nieznane. Na temat poszukiwań 52-latka, który zamordował swojego brata, szwagierkę oraz bratanka, zabrał głos były szef poznańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego. W rozmowie z "Faktem" wyjaśnił, czym w najbliższym czasie zajmą się śledczy.

Jacek Jaworek nieuchwytny. "Na moje oko to on już nie żyje"
Jacek Jaworek z zimną krwią zamordował trzy osoby. Na temat poszukiwań 52-latka zabrał głos były szef CBŚ w Poznaniu (Policja)
bECzeGbV

Mariusz Ciarka poinformował, że funkcjonariusze zakończyli pewien etap poszukiwań Jacka Jaworka. Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji podał w rozmowie z Wirtualną Polską, że teraz uwaga śledczych skupi się na czynnościach operacyjno-rozpoznawczych.

Należy się spodziewać, że te działania będą prowadzone zarówno w kraju, jak i przy udziale Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, jeżeli zajdzie taka konieczność – zapowiedział Mariusz Ciarka w rozmowie z WP.
bECzeGbX

Jacek Jaworek – poszukiwania. Opinia byłego szefa CBŚ w Poznaniu

Do deklaracji Mariusza Ciarki odniósł się Jerzy Jakubowski. Emerytowany funkcjonariusz policji i były szef poznańskiego CBŚ wyjaśnił, że pierwszy etap poszukiwań stanowiły czynności w rejonie zdarzenia. Wyraził ubolewanie, że nie przyniosły one żadnego rezultatu, jednak przewidywał taki scenariusz.

Pierwszy etap poszukiwań, czyli te poszukiwania w rejonie zdarzenia, to jest niestety zawsze słaby moment, spóźniony o kilka godzin, które upływają, zanim policja się zorganizuje. (...) Tutaj niestety czynności te nie przyniosły rezultatu – podkreślił Jerzy Jakubowski w rozmowie z "Faktem".
Zobacz także: Zobacz też: Gdzie jest Jacek Jaworek? Policja zmienia strategię: "skupiamy się na czynnościach operacyjnych"
bECzeGcd

Jerzy Jakubowski wytłumaczył, że kolejnym etapem śledztwa będzie analiza dotychczas zebranych informacji. Nadmienił również, że większość wiadomości, które policjantom przekazują mieszkańcy kraju, jest bezużyteczna dla rozwiązania sprawy.

Teraz jest czas na analizę tych wszystkich informacji, które zebrano do tej pory. Policjanci dostają dziennie dziesiątki informacji, często zmyślonych, czasami przekazanych w dobrej wierze, ale nieprawdziwych. To wszystko musi zostać zweryfikowane – wyjaśnił Jerzy Jakubowski (Fakt).
bECzeGce

W ramach czynności śledczy muszą również zebrać zespół tzw. łowców cieni. Do ich zadań będzie należało m.in. przeszukanie jak największej ilości kanałów informacyjnych dotyczących Jacka Jaworka. Zbadają środowisko, w którym żył, a także poszukają śladów pozostawionych przez 52-latka.

Teraz jest też czas na zebranie zespołu tzw. łowców cieni. (...) Policjanci będą musieli poszukać teraz maksymalnie dużo kanałów informacyjnych o tym przestępcy. Muszą się dowiedzieć, w jakim środowisku żył Jaworek, czym może dysponować. (...) To może być karta płatnicza czy kamery monitoringu – przekazał Jakubowski (Fakt).
bECzeGcf

Jerzy Jakubowski podzielił się własną teorią na temat Jacka Jaworka. Zdaniem byłego szefa CBŚ 52-latek najprawdopodobniej targnął się na własne życie.

Na moje oko to on już nie żyje, popełnił samobójstwo. Tak mówi mi doświadczenie. Ale pytanie jest, dlaczego nie znaleziono zwłok. (...) Jaworek był tamtej nocy nietrzeźwy, więc to najbardziej prawdopodobna wersja – mówi Jerzy Jakubowski (Fakt).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzeGcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(292)
kkm
2 miesiące temu
A na moje oko to nasze służby niczego jeszcze długo nie znajdą więc odkopią jakiegokolwiek trupa i ogłoszą, że to JJ. Facet nie zostawił po sobie śladów ani dalej ich nie zostawia. Setki kamer monitoringu na każdym kroku, nadajniki gsm, rejestrowane płatności kartą i... dalej nic?! Sądzę, że JJ wszystko wcześniej zaplanował. Zrobił solidne zapasy jedzenia, używa tylko gotówki, telefon ma zarejestrowany na jakiegoś bezdomnego albo nieżyjącego, wygląd zmienił tuż po czynie, a jeśli emigrował to do kraju spoza UE. Do tego wszystkiego policja rozpasana rządowymi pieniędzmi od prawie 2 lat, tylko po to żeby wypełniać zadania polityków, no to się rozleniwili i stracili podstawowe umiejętności. Zabójca jest o 10 kroków przed nimi a ci ganiają po województwach za jakimiś śmiesznymi wezwaniami.
Mirek
2 miesiące temu
Takie teorie to przedszkolak może wysnuwać ja ci pseudo policyjni eksperci. Może nie żyje a może uciekł za granicę alb gdzieś w Polsce może siedzi a może w lesie się ukrywa itd. No geniusze po prostu. Do tego jeszcze często wysuwa się "expercików" rodem z PRL którzy też pewnie siedzieć powinni za to co za komuny wyprawiali.
Tomasz
2 miesiące temu
Takie teorie to przedszkolak może wysnuwać ja ci pseudo policyjni eksperci. Może nie żyje a może uciekł za granicę alb gdzieś w Polsce może siedzi a może w lesie się ukrywa itd. No geniusze po prostu. Do tego jeszcze często wysuwa się "expercików" rodem z PRL którzy też pewnie siedzieć powinni za to co za komuny wyprawiali.
bECzeGcz
Szklanooki
2 miesiące temu
Moim zdaniem Jacek może nadal się ukrywać. Jednak na moje oko może obserwować Minotaura.
ddrrtyuk
2 miesiące temu
co na yo czarnowidz Jackowski moze pomoze znalezdz cialo
Jan
2 miesiące temu
Pamiętam, jak już w zeszłym roku była partnerka tego typa, skarżyła się na FB, że ją dręczy, prześladuje i odgraża się, że zrobi jej krzywdę, a zomo w ogóle nie reaguje na jej skargi... No ale bezmózgom w granatowych uniformach pensyjki z naszych podatków dalej są wypłacane. Do czasu, wszystko ma swój koniec i ich pasożytowanie także...
torhek
2 miesiące temu
Nie znam człowieka , nic mi nie zrobił to niby z jakiego powodu miałbym go szukać ??????
dvbfgbhgng
2 miesiące temu
Pusccie Chlopa na rowerze to beda go Trzymac albo codzienne napady na ludzi w domach--tylko do tego sie nadaja
111
2 miesiące temu
W Polsce nie ma Policji /w rozumieniu funkcji w Kraju/. To sa ludzie bawiący się tylko w policjantów wyposażeni w rozmaite " gadżety" i ozdoby policyjne . Niestety NIE POMAGA im GŁÓWNIE NASZE ANTY OBYWATELSKIE "PRAWO" Była Milicja Obywatelska ( MO) i ta była nadzwyczaj skuteczna ( czasem nazbyt ) ale Ludzie NORMALNI czuli się BEZPIECZNIE o każdej porze doby!! Takiego zwyrodnialca zwyczajny " stójkowy" z psem znalazł by w kilka dni. Tak bywało!
jasnowidz
2 miesiące temu
on wykopal plytki dol na polu polozyl sie reka zagarnal ziemie na siebie i po calkowitym przykryciu ziemia strzelil sobie w łeb przy robotach na polu go znajda
kondor
2 miesiące temu
Cała Polska szuka Jaworka ????? Ja go nie szukam i nie znam nikogo kto by szukał . Jest mi to całkowicie obojętne czy zostanie złapany .
fagosfigos
2 miesiące temu
Cała Polska szuka ?! Jakoś nie zauważyłem by ludzie szukali go po bramach, piwnicach, nie zaglądają ludziom do samochodów, nie patrzą co jest za drzewem w parku. Tytuł taki sam jak i ta cała, za przeproszeniem, WP.
Waldek
2 miesiące temu
Do czego ta milicja sie nadaje jak zwykłego murarza nie mogą złapać. A co mówić o jakimś przeszkolonym terroryscie.
bECzeGcr
KRK
2 miesiące temu
Dobrze ze jest taka nie udolna ta policja !!!! za chwile wezmiemy sie za pis sekte A ta nieudolnosc nam pomoze !!!!! pis partyjniacy cieszycie sie ? Czas kary zbliza sie !!!! Nie ma i nie bedzie przebacz !!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić