Janusz Kowalski kandyduje na burmistrza Wadowic? Jest komentarz posła

44

W Internecie pojawiła się grafika informująca o kandydaturze posła Janusza Kowalskiego na stanowisko burmistrza Wadowic z ramienia jego partii Suwerennej Polski. Sam zainteresowany odniósł się już do tej rewelacji.

Janusz Kowalski kandyduje na burmistrza Wadowic? Jest komentarz posła
Janusz Kowalski kandyduje na burmistrza Wadowic? Jest komentarz posła (GETTY)

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Nazwiska kandydatów na radnych mogą być zgłaszane do 4 marca. Natomiast na wójtów, prezydentów, burmistrzów i wójtów do 14 marca.

Ale już teraz pojawiają się pierwsze oficjalne zapowiedzi. Prawo i Sprawiedliwość ujawniło, że ich kandydatem w Warszawie będzie Tobiasz Bocheński. Z kolei o urząd prezydenta Bydgoszczy ubiegać się będzie poseł Łukasz Schreiber. Na te informacje zdążyła zareagować żona byłego ministra Marianna Schreiber.

W przestrzeni publicznej, a konkretnie na platformie X (Twitter) pojawiła się grafika - plakat wyborczy z posłem Januszem Kowalskim w roli głównej. Informuje, że poseł Suwerennej Polski będzie walczył w wyścigu o fotel prezydenta... Wadowic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Członek KRRiT ujawnia. "132 godziny dla PiS i godzina dla Konfederacji"

Poseł Janusz Kowalski jest wyjątkowo barwną postacią na naszej scenie politycznej. W ostatnich latach jest znany jako zacięty krytyk Donalda Tuska. Tymczasem w latach 2005-2006 był członkiem Platformy Obywatelskiej. Z tego okresu jest także słynne zdjęcie posła Janusza, który przychodzi do obecnego premiera... z kwiatami.

Zmienna natura posła Kowalskiego jest tematem wielu żartów i prześmiewczych komentarzy. W momencie obwieszczania kolejnych kandydatów na prezydentów miast przez PiS, jeden z internautów stworzył bardzo wiarygodny plakat informujący o kandydaturze Janusza Kowalskiego na prezydenta Wadowic.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Informacja rozgrzała media społecznościowe. Jedni gratulowali, inni prosili o modlitwę za Wadowice. Byli też sceptycy, którzy nie dowierzali.

Dziennikarze TVN24 zapytali posła Kowalskiego czy informacja na temat jego kandydatury na burmistrza Wadowic to prawda. Poseł w odpowiedzi wyśmiał te doniesienia krótkim: "...błagam" - czytamy na stronie konkret24.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić