5 Japończyków pozwało Kim Dzong Una. Mówią o tym w telewizji

5

Kim Dzong Un otrzymał nakaz, aby... stawił się na rozprawę w Sądzie Okręgowym w Tokio. Lider Korei Północnej został pozwany przez grupę Japończyków. Nie wiadomo, który aspekt sprawy bardziej go rozbawił: powód postępowania czy sposób, w jaki dostarczono wezwanie.

5 Japończyków pozwało Kim Dzong Una. Mówią o tym w telewizji
Kim Dzong Un został pozwany przez grupę Japończyków. Powód jest zaskakujący. (Getty Images)

Jak podaje SoraNews24, na pozwanie Kim Dzong Una zdecydowało się pięć osób. Powód? Kilkadziesiąt lat wcześniej znaleźli się w grupie repatriantów do Korei Północnej. Szybko zorientowali się jednak, że w kraju dynastii Kimów panują ciężkie warunki i zdecydowali się na powrót do Japonii.

Nie chcieli żyć w Korei Północnej. Kilkadziesiąt lat później pozwali Kima

Inicjatorzy pozwu uważają, że zostali oszukani przez rząd Korei Północnej, a w konsekwencji – zmuszeni do życia w trudnych realiach. Jak dowodzą, w takiej sytuacji należy im się odszkodowanie, które miałby wypłacić obecny lider kraju, czyli Kim Dzong Un. Żądają aż 500 milionów jenów, czyli ponad 17 mln 662 tys. złotych.

Pracownicy Sądu Okręgowego w Tokio stanęli przed trudnym zadaniem. Musieli dostarczyć informację do Kim Dzong Una, jednak nikt nie zna dokładnego adresu lidera Korei Północnej. Ostatecznie uznali, że najlepszym pomysłem na poinformowanie Kima, że musi się stawić na rozprawę, będzie zawieszenie wezwania przed budynkiem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiszące przed sądem wezwanie szybko zwróciło uwagę przechodniów. Ich zaskoczenie wzbudzał nie tylko sposób dostarczenia listu, lecz przede wszystkim – słynny adresat. Sytuacja zdobyła rozgłos do tego stopnia, że wspomniano o niej w japońskiej telewizji.

Najprawdopodobniej sam Kim Dzong Un nie zdaje sobie sprawy z całego zamieszania. Nawet jeśli do uszu lidera Korei Północnej dotrze informacja o toczącym się przeciwko niemu procesie, jest wątpliwe, aby zdecydował się wziąć w nim udział.

Zobacz także: Zobacz też: Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić