Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Kaczyński nie przestrzegał obostrzeń w kościele? Sprawę zbada sanepid

9
Podziel się:

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, nie przestrzegał obostrzeń w kościele w Starachowicach? Tak przynajmniej uważa Forum "Unia Młodych", które powiadomiło o wszystkim sanepid.

Kaczyński nie przestrzegał obostrzeń w kościele? Sprawę zbada sanepid
Jarosław Kaczyński na mszy świętej w kościele w Starachowicach (PAP, PAP, Piotr Polak)

Forum "Unia Młodych" chce ukarać Kaczyńskiego

Forum "Unia Młodych" 17 stycznia skierowało do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Starachowicach pismo z prośbą o interwencję i zbadanie sprawy, związanej z uczestnictwem we mszy świętej prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz innych członków PiS. Przedstawiciele Forum "Unia Młodych" uważają, że doszło do nieprzestrzegania obowiązujących obostrzeń.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński uczestniczył 16 stycznia we mszy świętej w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach. Msza została odprawiona w przeddzień 8. rocznicy śmierci jego matki Jadwigi Kaczyńskiej. W kościele byli też obecni inni członkowie PiS, m.in. Krzysztof Lipiec, Anna Krupka, Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń, wojewoda Zbigniew Koniusz.

Jarosław Kaczyński po mszy złożył kwiaty w Panteonie Pamięci Narodu Polskiego, który znajduje się przy parafii w Starachowicach. TVP Info transmitowała wydarzenie, w tym przemówienie prezesa PiS, które wygłosił w kościele. Przy czym podczas mówienia nie miał założonej maseczki.

Brak maseczki podczas przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w kościele to nie jedyny powód zgłoszenia sprawy do sanepidu. Portal "Echo Dnia Świętokrzyskie" pokazał też nagranie, jak prezes PiS siedzi w ławce z czterema osobami. Nie zachowano więc obowiązkowego 1,5-metrowego dystansu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Katolik
2 lata temu
W Polsce tylko om ma mame ciekaw kto nas urodził
Kran
2 lata temu
Wybatożyć!
gość
2 lata temu
A tak lubiłem to miasto.
Pewniak
2 lata temu
Kaczor niczego nie przestrzega, jest ponad prawem, ochraniają go Zbynio, Mariuszek i Antoś.
Ktoś
2 lata temu
W żadnym kraju nie stawia się dyktatora przed sądem
Pismoznawca
2 lata temu
Szkoda chłopa. W tak trudnym dla niego czasie sanepid pewnie przywali mu ze 30tysi kary a prokuratura zadba o kilka miesiecy wiezienia o obostrzonym rygorze. Na prawdę szkoda...
Ksiądz
2 lata temu
Pull up pull up te słowa będą ci się śniły do końca życia.
Poniedziałek
2 lata temu
Decyzja jest tylko jedna. Umorzenie. Prezes jest ponad wszystkimi.
Kaczyland
2 lata temu
Sanepid stwierdzi że to była prywatna impreza zamknięta, albo że odstępy były zachowane, nawet jeśliby to wskazywało że jarosław ma 4 metry wzrostu i dwa metry szerokości w barach. Tak czy siak wynik dochodzenia już znamy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić