Jarosław Kaczyński ostro o Pegasusie. "Całkowite bzdury"

172

Jarosław Kaczyński potwierdził, że polskie służby korzystały z oprogramowania Pegasus. Jednocześnie zapewnił, że nie wykorzystywano go w celach politycznych. Uznał, że takie spekulacje są "całkowitymi bzdurami".

Jarosław Kaczyński ostro o Pegasusie. "Całkowite bzdury"
Jarosław Kaczyński (Getty Images, Jaap Arriens)

Prezes PiS rozmawiał z tygodnikiem "Sieci". W trakcie wywiadu odniósł się m.in. do sprawy wykorzystania przez polskie służby oprogramowania Pegasus, które służy do inwigilacji.

Pegasus to program, po który sięgają służby zwalczające przestępczość i korupcję w wielu krajach. Źle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia - zaznaczył.

Zapewnił również, że polski system nadzoru nad tym narzędziem należy do "najbardziej rygorystycznych w Europie".

Jarosław Kaczyński odpowiada opozycji

Opozycja twierdzi, że PiS wykorzystał oprogramowanie Pegasus w celach stricte politycznych i dzięki temu wygrał wybory. Kaczyński uważa, że tego typu stwierdzenia to "całkowite bzdury".

Żaden Pegasus, żadne służby, żadne jakieś tajnie pozyskane informacje nie odgrywały w kampanii wyborczej w roku 2019 jakiejkolwiek roli - zapewnił szef PiS. - Przegrali, bo przegrali, nie powinni dziś szukać takich usprawiedliwień. Te wszystkie opowieści pana Brejzy są puste, nic takiego nie miało miejsca - dodał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić