Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

"Jaszczur" opuścił areszt. Grozi dziennikarzowi TVN-u. "Znajdę cię"

76
Podziel się

"Jaszczur", a także jego współpracownik opuścili areszt, podaje "Gazeta Wyborcza". Ten był konsekwencją zdarzeń w Kaliszu, o których pisały nie tylko polskie, ale także zagraniczne media. Na marszu doszło do nabicia na pal i spalenia "Statutu kaliskiego". Już 4 grudnia, a więc dzień po opuszczeniu aresztu, "Jaszczur" zaczął grozić dziennikarzowi TVN-u. Padły kolejne, skandaliczne słowa w stronę Żydów.

"Jaszczur" opuścił areszt. Grozi dziennikarzowi TVN-u. "Znajdę cię"
Niedawno wywołali aferę w Kaliszu. Nagrali kolejne wstrząsające wideo (Twitter, Piotr Żytnicki, NPTV.pl)

"Jaszczur" opuścił areszt, podaje "Gazeta Wyborcza". Trafił tam z powodu listopadowych zdarzeń, związanych z marszem skrajnie prawicowych środowisk, podczas którego spalono "Statut kaliski", oblewając go wcześniej łatwopalną cieczą i nabijając na pal.

Na marszu skandowano także kontrowersyjne hasła, jak: "śmierć Żydom". Skrajnie antysemicka atmosfera marszu obiła się szerokim echem na całym świecie, m.in. tytuły tj. The Times of Israel, Business Insider czy The Jerusalem Post rozpisywały się o tym zdarzeniu.

Wojciech O. opuścił areszt po prawie 3 tygodniach. Wpłacono poręcznie majątkowe. Według sądu zarówno "Jaszczur" jak i Marcin O. nie będą utrudniać trwającego śledztwa ws. zdarzeń z 11 listopada, przebywając na wolności. Postawiono im już zarzuty: nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, a także ich znieważenie.

Podczas swojego wystąpienia w sobotę, w obecności współpracownika - Marcina O. - "Jaszczur" ostrymi słowami, bez żadnego zahamowania, ponownie obrażał przede wszystkim Żydów, ale oberwało się także m.in. prezydentowi Andrzejowi Dudzie czy dziennikarzowi stacji TVN, który nagrywał aresztowanie "Jaszczura".

Podczas trwania wideo z 4 grudnia padają skandaliczne słowa. W pełni wylała się nienawiść względem Żydów, jaką wciąż reprezentuje były aktor i nie hamuje go wybuch międzynarodowej afery wokół marszu, a zdaje się wręcz, że skandal jeszcze bardziej go do tego zachęca.

Gdybym odkrył w sobie chociaż kroplę żydowskiej krwi, musiałbym zabić siebie samego - twierdzi z całym przekonaniem "Jaszczur" (NPTV.pl).

Wcześniej wstrząsające słowa padły w kierunku m.in. naczelnego rabina Polski, Michaela Schudricha. - Schudrich, odpie**** się od komendanta policji w Kaliszu. Odpie**** się, Żydzie! - grzmiał "Jaszczur". To za oskarżenie, jakie padło wobec Dariusza Bieńka, komendanta policji, który miał niedostatecznie zareagować na to, co działo się na marszu. Mimo skandalicznych zdarzeń, do jakich na nim doszło. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim żłożyli: Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" i naczelny rabin Polski Michael Schudrich, którego obraża "Jaszczur". O bezczynność wobec spędu skrajnej prawicy oskarżony przez wymienionych został także prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

"Jaszczur" opuścił areszt. Razem z Marcinem O. obrażają prezydenta

Na nagraniu słyszymy także, jak obrażany jest sam Andrzej Duda. Prezydentowi Marcin O., śmiejąc się, zmienił imię i nazwisko:

Jędrusz Duda!

Po czym prezydent został mianowany naczelnym rabinem Polski. Następnie mocno oberwało się reporterowi stacji TVN. Ten relacjonował w listopadzie aresztowanie Wojciecha O., co wyraźnie mu się nie spodobało. Padły groźby:

Ty k****, znajdę cię i będę mówił do ciebie, co chcę, z prędkością karabinu maszynowego. I ty się, k****, zesrasz. Ty gnoju! Ty pie******* TVN-owska pi***.

Obaj prowadzący w trakcie nagrania nie kryli swojego zadowolenia z faktu wywołania międzynarodowej burzy. "Wiedzieliśmy, że będzie awantura" - przyznał "Jaszczur", kpiąc z ministra spraw zagranicznych Izraela.

Spaliliśmy to, wiedząc, że będzie awantura [mowa o "Statucie kaliskim" - przyp. red.]. Nie wiedzieliśmy, że taka piękna. Że sam pan Lapid [minister spraw zagranicznych Izraela - przyp. red.] dostanie okresu. Cio** dostał - śmiał się "Jaszczur".

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", na ten moment ani policja, ani prokuratura nie zareagowały na pojawiające się nagrania w sieci, które udostępniane są przez "Jaszczura", a także jego współpracowników lub oficjalnie nic na to nie wskazuje. Obecnie materiały zniknęły jednak z sieci. Być może będą kolejnym dowodem w trwającym śledztwie, a na koniec pomogą przyczynić się do zasądzenia sprawiedliwego wyroku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
Pretekst
2 miesiące temu
Tarantula, Pająk. Obserwuje ofiarę, miota się, kąsa, ofiara walczy. Piszę Ci to, bo w ten sam sposób i z tych powodów miałem mieć protezę oka, szklaną protezę. A mam tylko jedno widzące. Dużo pracy własnej. Coś swojego.
Andrzej
2 miesiące temu
I co, mają rozgłos medialny. Cały świat mówi o antysemityzmie w Polsce. A to jakaś grupa pajaców. Nie możesz jakoś inaczej.
Jehova
2 miesiące temu
Zastawia się tragedią, robi z siebie ofiarę. Szuka pretekstu aby zainteresować się. Po co interesuje się kimś kto go nie lubi..nie wolno narzucać się ze znajomością.
Monika.l2
2 miesiące temu
Jeżeli chce zjeść jaszczura na rytuał to nie jest narodowość tylko kanibalizm. Kanibal jest taki głupi, że nie wie kim jest. Rozumiem, że może chcieć zdobyć ofiarę w tym przypadku jaszczura. Na mnie mówił kaczka dziwaczka. Kanibal podszywa się pod narodowość robiąc z siebie ofiarę. Wykorzystuje jak w świecie zwierząt słabości ofiar.
Oloo
2 miesiące temu
Prawica pełną gębą
Człowiek/pola...
2 miesiące temu
Ziomki rosną w siłę. Nigdy nie mów nic na Żydów. Unikaj tematu. Walcz o prawo człowieka dla każdego. Pomijaj narodowość. Nakręcasz temat medialny, skandal i wstyd w społeczności międzynarodowej. Walczcie o pracę, o prawo człowieka, o swoją rodzinę. Narodowość nie ma nic do rzeczy. Nabijasz tylko sakiewkę. Przeproś i nigdy nie poruszaj tematu.
Fejk
2 miesiące temu
Zachowały się po dziś dzień jego wszystkie seminaryjne świadectwa. Wyniki w nauce, w zależności od roku studiów, miał dobre lub bardzo dobre (niektórzy wskazują na jego niezwykłą pamięć). Stalin śpiewał w chórze cerkiewnym i wyróżniał się dobrym głosem
Polak
2 miesiące temu
kto dał kasę? piS?
przemas RTS
2 miesiące temu
jaszczurze przecież ty nie masz napletka nie mówiła ci mama co to znaczy😂😂😂
Gft
2 miesiące temu
Natura miewa czasem słuchy. Ci dwaj są tego przykładem.
Hhh
2 miesiące temu
Dwa z je by
Ndnd
2 miesiące temu
I bardzo dobrze bo naród żydowski chce opanować cały świat swoimi pieniędzmi i chcą nad każdym mieć kontrole a wy ślepe owce tego nie widzicie.
Jeriff
2 miesiące temu
Przecież ta dwójka wygląda, jak Książę Igthorn i Toudi z Gumisiów. Ten pierwszy to szef z urojeniami, który wziął sobie wiernego giermka z opóźnionym rozwojem, aby w pełni nad nim panować. Powinni występować w cyrku.
ano
2 miesiące temu
toc to aktor a to co robi to sztuka jak nergal kazdy wie co mozna zobaczyc na jego proformach xd
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić