Jechał ciągnikiem, gdy nagle je zobaczył. W rowie leżało ciało

17

Wstrząsającego odkrycia dokonał jeden z lubelskich rolników. W poniedziałek 6 lutego jadąc ciągnikiem w miejscowości Olszowiec (woj. lubelskie) zauważył w rowie leżącego człowieka. Mężczyzna był martwy.

Jechał ciągnikiem, gdy nagle je zobaczył. W rowie leżało ciało
Jechał ciągnikiem, gdy nagle to zobaczył. W rowie leżał martwy mężczyzna (Adobe Stock, africa-studio.com (Olga Yastremska and Leonid Yastremskiy))

Dramatycznego odkrycia dokonał rolnik z województwa lubelskiego w poniedziałek 6 lutego. Mężczyzna poruszał się ciągnikiem lokalną drogą w miejscowości Olszowiec należącej do gminy Markuszów. W pewnym momencie zauważył, że w rowie coś leży. Dopiero gdy podjechał bliżej, zorientował się, że to człowiek.

Rolnik zatrzymał się i ruszył sprawdzić, co się stało. Okazało się, że w rowie leży mężczyzna, który nie daje oznak życia. O wszystkim powiadomił odpowiednie służby i policję, która po dotarciu na miejsce zdarzenia podjęła odpowiednie działania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak udzielić pierwszej pomocy ofierze mrozu?

Jechał ciągnikiem, gdy nagle go zobaczył. W rowie leżał martwy mężczyzna

Udało się ustalić tożsamość zmarłego. Był nim 53-letni mieszkaniec gminy Nałęczów. Mężczyzna, jak wstępnie określił lekarz, zmarł z powodu wychłodzenia organizmu. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Co robić gdy mamy do czynienia z osobą w stanie hipotermii, czyli wychłodzenia organizmu? Jeśli temperatura ciała spada poniżej 36 stopni oznacza to, że życie takiej osoby jest zagrożone. Przy łagodnym wychłodzeniu należy jedynie przebrać wychłodzoną osobę w świeże, suche ubranie, a następnie okryć ciepłym kocem i podawać rozgrzewające napoje.

Głębsze stadium hipotermii może wymagać interwencji lekarza. Zawroty głowy, ból rąk, nóg, spowolniony oddech czy niepokój to jedne z wielu jej objawów. W takiej sytuacji nie ma na co czekać, ponieważ hipotermia może doprowadzić do utraty świadomości i niedotlenienia mózgu. Taką osobę należy nie tylko zabezpieczyć i ogrzać, ale natychmiast wezwać lekarza.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić