aktualizacja 

Ludzie skrytykowali całowanie religijnych posągów. Tak kwituje ich ksiądz

24

Niedawno na profilu tiktokowym księdza Sebastiana Picura pojawił się filmik dotyczący noszenia minerałów takich jak kamienie na szyi. Duchowny stwierdził, że w pewnych sytuacjach jest to grzech. Internauci nie dają jednak za wygraną i otwarcie krytykują pewne chrześcijańskie tradycje i zachowania katolików.

Ludzie skrytykowali całowanie religijnych posągów. Tak kwituje ich ksiądz
Skrytykowali całowanie religijnych posągów. Ksiądz skwitował o "mocach kamieni" (TikTok, Ks. Sebastian Picur)

Internauci nie dają za wygraną i wciąż dyskutują z księdzem Sebastianem Picurem na TikToku. Duchowny słynie z nagrywania licznych filmików na tematy z wiązane z wiarą i Kościołem katolickim w sieci. Niedawno odniósł się do noszenia biżuterii z minerałami. Stwierdził, że w niektórych przypadkach jest to grzech.

Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny - wyjaśnił ksiądz.

Następnego dnia padło jednak kolejne pytanie, tym razem o biżuterię związaną z chrześcijańskimi symbolami. - Jak powinniśmy traktować noszenie Cudownego Medalika? - pyta internautka. Duchowny bez problemu znalazł odpowiedź: - Noszenie Cudownego Medalika nie łączy się z "siłą" samego materiału, tylko z czcią Maryi, która prowadzi nas do Jezusa - czytamy na nagraniu. Na tym się jednak nie skończyło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyznania religijne w Polsce. Mamy więcej buddystów niż muzułmanów

Skrytykowali całowanie religijnych posągów. Ksiądz skwitował o "mocach kamieni"

Kolejne komentarze wciąż prowokowały duchownego do dyskusji i nagrywania filmików na temat kamieni, biżuterii czy religijnych figur. Internauci skrytykowali bowiem całowanie "figury Jezusa ukrzyżowanego", co jest bardzo powszechne na przykład podczas obrządków religijnych. - Przecież obrazom, krzyżom czy figurkom też nadaje się "moce" zbawienia, uzdrawiania itp. Powieszony krzyż nad drzwiami ma chronić dom przed złem - czytamy.

Nadanie mocy, czyli wiary w "kamień" i jego moc to tak samo jak całowanie figury Jezusa ukrzyżowanego, bo dostaniemy moc, zbawienie, łaskę? - brzmiało jedno z pytań skierowanych do Sebastiana Picura.
Gdzie jest źródło "mocy" kamieni? Źródłem błogosławieństwa, które łączy się z czcią krzyża jest Jezus Chrystus - odpowiedział ksiądz.

Mimo kilku filmików na temat kamieni, minerałów, mocy i jej źródeł, chrześcijański tiktoker postanowił nagrać kolejne wideo. Tym razem odniósł się do komentarza na temat świętej Hildegardy z Bingen. - Tymczasem św. Hildegarda, która wspomina o leczniczych działaniach kamieni... - czytamy. Co na to ksiądz Sebastian? Jego wytłumaczeniem było:

Czym innym są naturalne właściwości, czym innym nadprzyrodzone "moce".
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić