Janda dostaje z ZUS 2 tys. Ale zarobków pozazdrości jej każdy emeryt

31

Wysokość emerytur gwiazd elektryzuje opinię publiczną. Nie wszyscy emeryci dostają niskie świadczenia. Wielu znanych aktorów dorabia do emerytury i za jeden dzień zdjęciowy w serialu potrafi wyciągnąć więcej niż wynosi ich miesięczna emerytura. Oto ile od ZUS-u otrzymują Krystyna Janda, Tomasz Stockinger, Teresa Lipowska czy Karol Strasburger.

Janda dostaje z ZUS 2 tys. Ale zarobków pozazdrości jej każdy emeryt
Krystyna Janda (AKPA, Niemiec)

Emerytury wielu polskich gwiazd potrafią zaskoczyć. - Mam 2200 złotych emerytury. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów - wyznała jakiś czas temu aktorka serialu "M jak miłość" Teresa Lipowska. Serialowa Barbara Mostowiak otwarcie przyznaje także, że "gdyby miała tylko emeryturę, to miałaby biedę".

Lipowska dorabia do emerytury na planie serialu. Jak ustalił "Super Express" za jeden dzień zdjęciowy aktorka może zarobić nawet ok. 3 tys. zł.

Inna znana aktorka Krystyna Janda otrzymuje od ZUS-u ok. 2 tys. świadczenia. Współzałożycielka Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury wciąż jest aktywna zawodowo, prowadzi dwa teatry i ma udziały w firmie kosmetycznej. Jak dowiedział się "Super Express" aktorka może zarabiać oprócz emerytury ok. 50 tys. zł miesięczne.

Laura Łącz z serialu "Klan" mimo emerytalnego wieku cały czas jest aktywna zawodowo. Aktorka pobiera ok. 1200 zł emerytury. Łącz przyznała jakiś czas temu, że gdyby nie praca w serialu za który pobiera ok. 2 tys. zł za dzień pracy "nie utrzymałaby się z emerytury".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karol Strasburger o późnym tacierzyństwie: "Dopiero teraz jestem młody"

Do emerytury dorabia także Karol Strasburger. Gdyby nie prowadzenie programu "Familiada" i granie w dwóch serialach prezenter miałby na życie jedynie 2 tys. zł.

Inny aktor z serialu "Klan" Tomasz Stockinger może liczyć na 2 tys. zł za dzień zdjęciowy na planie serialu.

Mieczysław Hryniewicz, który skończy w tym roku 74 lata nie zrezygnował z występów w "Na Wspólnej". Aktor jest w stanie dorobić sobie ok. 8 tys. zł miesięcznie na planie serialu. - Moje życie nie byłoby takie piękne i łatwe, gdyby nie "Wspólna". Może nie chodziłbym taki szczęśliwy, rozanielony - podkreśla aktor.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić