Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Zapomniał wyłączyć Zooma. Wpadka niszczy karierę gwiazdy dziennikarstwa

69

"New Yorker" zwolnił swojego długoletniego pracownika Jeffreya Toobina. Dziennikarz masturbował się podczas redakcyjnej wideokonferencji. "Zawsze będę kochał to czasopismo i tęsknił za moimi kolegami" - skomentował decyzję o zwolnieniu Toobin.

Zapomniał wyłączyć Zooma. Wpadka niszczy karierę gwiazdy dziennikarstwa
Jeffrey Toobin zwolniony z "New Yorkera" (Getty Images)

Dziennikarz prawny Jeffrey Toobin pisał dla "New Yorkera" przez 27 lat. Za pośrednictwem Twittera poinformował, że 11 listopada został zwolniony.

Zawsze będę kochał to czasopismo, tęsknił za moimi kolegami i czytał ich prace - napisał Toobin.

O zwolnieniu dziennikarza poinformowano także w notatce firmowej wydawnictwa Conde Nast. Dyrektor personalny Stan Duncan napisał, że "dochodzenie w sprawie Jeffreya Toobina zostało zakończone i w rezultacie nie jest on już powiązany z firmą".

Chcę zapewnić wszystkich, że traktujemy sprawy związane z miejscem pracy poważnie. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie środowiska, w którym każdy czuje się szanowany i przestrzega naszych standardów zachowania - podkreślił Duncan.

Dlaczego Jeffrey Toobin został zwolniony z "New Yorkera"?

Zwolnienie Toobina miało związek z indycentem, do którego doszło miesiąc temu. Dziennikarz uczestniczył wówczas w wideokonferencji na platformie Zoom wraz z innymi czołowymi publicystami "New Yorkera" i przedstawicielami radia WNYC.

Podczas przerwy w spotkaniu Toobin zaczął się masturbować, co zauważyli pozostali uczestnicy. Dziennikarz w oświadczeniu przyznał się do wstydliwej pomyłki i twierdził, że był przekonany, iż jego kamera jest wyłączona.

Jeffrey Toobin od 2002 r. jest także główny analitykiem prawnym w CNN. Po incydencie stacja przekazała, że dziennikarz "poprosił o czas wolny od pracy w związku z problemami osobistymi".


Zobacz także: Kodeks pracy a praca zdalna. "Niech rząd waży słowa i czyny"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić