Angelika Karpińska| 

"Joker" z Nottingham skazany. Przerażające, co zrobił

5

Damien Hammond, który był znany z chodzenia po ulicach Nottingham w stroju i charakteryzacji Jokera, został skazany na 16 lat więzienia za upuszczenie kuli do kręgli na głowę urzędnika.

"Joker" z Nottingham skazany. Przerażające, co zrobił
"Joker" z Nottingham.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia 2019 r. Pracownik rady miejskiej podnosił z ulicy wyrzucony telewizor. Zauważył go 31-letni Damien Hammond, który krzyczał ze swojego mieszkania na pierwszym piętrze, że ​​chce dostać telewizor.

Po chwili mężczyzna wypuścił z okna zawiniętą w parę dżinsów kulę do kręgli. Trafiła ona urzędnika w głowę i doprowadziła do złamania kości czaszki i wylewu krwi do mózgu.

Gdy na miejsce przyjechała policja, sprawca groził, że zabije każdego, kto zbliży się do jego mieszkania. Później podpalił się, wyskoczył z okna i wpadł w ręce funkcjonariuszy. Okazało się, że był pod wpływem narkotyku znanego jako Mamba.

Przestępca przebierał się za Jokera

Hammond miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Był znany z chodzenia po ulicach Nottingham w stroju Jokera. Prokuratorzy twierdzili, że w ciągu ostatnich 19 lat (począwszy od 12. roku życia) popełnił ponad 100 przestępstw.

Mężczyzna został skazany na 16 lat więzienia. Sędzia James Sampson podkreśliła, że jest niebezpieczny dla otoczenia i celowo rzucił kulą w urzędnika.

Zobacz także: Była dziewczyna Barona ekscytuje się oddychaniem

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić