BOB| 

Kaczyński straci po porzuceniu tej funkcji. Ile zarabia prezes PiS?

17

Jarosław Kaczyński oficjalnie potwierdził, że tylko do końca roku będzie pełnić funkcję wicepremiera. Po rezygnacji z tego stanowiska straci trochę pieniędzy, ale... i tak nie ma prawa narzekać.

Kaczyński straci po porzuceniu tej funkcji. Ile zarabia prezes PiS?
Znamy zarobki Jarosława Kaczyńskiego (Wikimedia Commons)

Jarosław Kaczyński od roku jest wiceprezesem Rady Ministrów. Ostatnio jednak ogłosił, że odchodzi z rządu. Przyznał, że z powodu tej funkcji nie miał odpowiednio dużo czasu, aby kierować swoją partią.

Oto zarobki Jarosława Kaczyńskiego

72-letni polityk PiS będzie wicepremierem tylko do końca roku. Okazuje się, że za tą pracę otrzymuje bardzo dobre wynagrodzenie, które za kilka miesięcy przestanie wpływać na jego konto.

Kaczyński w tej chwili za posadę wicepremiera otrzymuje miesięcznie 15,1 tys. zł. Przed podwyżką, która weszła w życie w sierpniu tego roku, było to około 7 tys. zł. "Fakt" wyliczył, że przez rok pracy w rządzie na jego konto trafiło łącznie 215 tys. zł, a do końca roku będzie to 260 tys. zł.

Rezygnacja z funkcji wicepremiera sprawi, że będzie on pobierać dietę poselską w wysokości 2,5 tys. zł. Do tego dojdzie uposażenie posła zawodowego w kwocie 7,1 tys. zł.

Jarosław Kaczyński ma także bardzo przyzwoitą emeryturę. ZUS co miesiąc wypłaca mu 7,1 tys. zł. Tym samym łączne zarobki prezesa PiS od stycznia będą wynosić 16,7 tys. zł.

Zobacz także: Kaczyński o "diable". Padły sugestie. Wicerzecznik tłumaczy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić