o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Kamil Durczok wygrał z "Wprost". "Tego co straciłem, nie przywróci mi już nikt"

29
Podziel się

Kamil Durczok wygrał proces z "Wprost". W Sądzie Apelacyjnym w Warszawie zapadł w tej sprawie prawomocny wyrok. Wydawca i byli dziennikarze "Wprost" będą musieli przeprosić Kamila Durczoka za artykuły, w których zarzucali mu mobbing i molestowanie seksualne pracownic.

Kamil Durczok wygrał z "Wprost". "Tego co straciłem, nie przywróci mi już nikt"
Kamil Durczok wygrał proces z "Wprost" (AKPA)
bEJDtOJN

Kamil Durczok za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o wygranym procesie. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że dziennikarze "Wprost" naruszyli jego dobra osobiste i zobowiązał ich do przeprosin.

Przyczyną pozwu były artykuły "Ukryta prawda" i "Nietykalny", które ukazały się na łamach tygodnika w lutym 2015 r. Ich autorzy zarzucali ówczesnemu dziennikarzowi TVN molestowanie seksualne i mobbing wobec podwładnych.

bEJDtOJP
6 DŁUGICH LAT! W 2015 legła w gruzach moja 30-letnia kariera dziennikarska. Oszczercy i kłamcy z tygodnika WPROST, na czele z kryminalistą Latkowskim, wspomaganym przez Michała Majewskiego, Olgę Wasilewską oraz Marcina Dzierżanowskiego, w artykułach "Ukryta prawda" oraz "Nietykalny", opublikowali serię ataków, które doprowadziły do zakończenia mojej pracy w TVN. Dziś, po 6 latach PRAWOMOCNIE wygrałem ostatni z procesów. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał całej tej grupie opublikowanie przeprosin za zamieszczone wtedy kłamstwa. Kłamali pisząc, że wykorzystując swoją pozycję szefa miałem złożyć "znanej dziennikarce", propozycję seksualną o wulgarnej treści, zacytowaną w obu tych artykułach. Kłamali, a NIEZALEŻNY I NIEZAWISŁY, WOLNY SĄD zmiażdżył ich linię obrony. Wyrok jest prawomocny - napisał na Facebooku Kamil Durczok.

Dziennikarz stwierdził, że "nie ma w nim żadnej satysfakcji". "Tego co straciłem, nie przywróci mi już nikt. WPROST wegetuje w internecie, w papierowej wersji przeprosiny nie ozdobią już kiosków" - zaznaczył.

bEJDtOJV

Durczok podziękował swoim prawnikom oraz fanom, którzy w niego wierzyli. "Wszystkim moim widzom, którzy nie stracili we mnie wiary, dziękuję. Zwłaszcza tym 102 tysiącom z Facebooka" - napisał.

Zobacz także: Środowisko filmowe mówi „stop” przemocy na uczelniach

bEJDtOJW
bEJDtOKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
proste
4 miesiące temu
Jego nawet rodzony syn się wstydzi i zmienił nazwisko.Widać tego neptka nic życie nie nauczyło
czyż nie?
4 miesiące temu
naczelny lizus opozycji to mu krzywdy nie dadzą zrobić...Nawet tvn po własnym śledztwie go wywaliło więc nie był bez winy
stary układ
7 miesięcy temu
Wygrał.....hihihihihi..gdyby był to Kowalski to by przegrał...ale w naszych nie zawisłych sądach,a i jeszcze sędzia był bezstronny
bEJDtOKr
smerf
7 miesięcy temu
Za komuny było hasło zima wasza wiosna nasza teraz jest inne prawo wasze sądy nasze
TVNiemcy
7 miesięcy temu
Czy policjant który złapał alkoholika za kółkiem już SIEDZI ❗
John
7 miesięcy temu
Pewnie w sądzie wypócował stół :D
fefe
7 miesięcy temu
Wygranie procesu w dzisiejszych czasach nie świadczy o niewinności
yax
7 miesięcy temu
sądy mogą uwalniać i nawet na piedestał sobie postawić i się do niego modlić . dla mnie to jest winny i bardzo odrażająca i podła persona i życzę mu najgorzej ...
Nsnsns
7 miesięcy temu
No jak się ma najlepszego adwokata w Warszawie to wszystko można. Nie jaki Dubois to nawet Pana Tuska bronił. Z resztą wyglądasz mi Pan na takiego co stosuje mobbing w pracy ale na szczęście jestem facetem i jak mi.sie coś takiego zdarzało to zmieniałem pracę a osoba która była tyranem czekała aż opuchlizna z oczu zejdzie. Ciesz się że na mnie nie trafiłeś
Beton
7 miesięcy temu
Polskie sądy zazwyczaj wydają wyroki niesprawiedliwe i wygrywają w nich ci którzy powinni przegrywać. Od czasu do czasu jedynie sąd potrafi wywołać zdziwienie i ukarze oprawcę a nie ofiarę. Ale to są wyjątkowe przypadki.
Ton8c
7 miesięcy temu
To On to taki bidulek , wszyscy przeciwko Niemu , wszyscy go skrzywdzili . Nawet głosy kazały mu po pijaku wsiadać za kierownice . Skandal , ze On nie siedzi .
szaszlyk
7 miesięcy temu
a jeśli to prawda , przecież sądy w warszawie nie są tam pisowskie tylko tego prezydenta tam , to oczywiste ze rywalizacja z ludzmi z tvp a ludzmi z warszawy i sąd w warszawie to wygra ten kto jest antypisowski bo cala warszawą rzadzi ten gościu i ma ludzi pod sobą .
NSZ
7 miesięcy temu
Jeszcze nie siedzi, tyle spraw i zarzutów w ostatnich latach.
bEJDtOKj
Zastanawiając...
7 miesięcy temu
Jakie sądy taki wyrok
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić