Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Tajfun Bavi uderzył w Koreę Północną. Kim Dzong Un komentuje zniszczenia

34
Podziel się:

Korea Północna jest w stanie wysokiego zagrożenia, po tym jak tajfun Bavi dotarł na ląd wczesnym rankiem w czwartek. Kraj nawiedziły ulewne deszcze i wichury, które wyrywają drzewa i niszczą budynki.

Tajfun Bavi uderzył w Koreę Północną. Kim Dzong Un komentuje zniszczenia
Kim Dzong Una i jego siostra Kim Jo Dzong (Getty Images)

Do Korei Północnej wczesnym rankiem w czwartek dotarł tajfun Bavi. Telewizja państwowa KCTV poinformowała o ogromnej burzy, pokazując zwalone drzewa i gruz po zniszczonych budynkach. 

Tajfun spotęgował klęskę żywiołową w Korei. Od początku miesiąca padają tam ulewne deszcze, które zniszczyły znaczącą część upraw. Wcześniej w kraju panowały susze, przez co istnieją obawy o to czy uda się zebrać zapasy jedzenia.  

Kim Dzong Un ostrzega przed tajfunem Bavi

Przywódca Kim Dzong Un wydał specjalne ostrzeżenie przed tajfunem. Zalecił, aby zrobić wszystko w celu ochrony kraju, który zmaga się z pandemią koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz nagranie. Po oceanie przesuwa się prawdziwe monstrum

Północnokoreańska telewizja przerwała filmy i programy, aby powiadomić o tajfunie. Martyn Williams ze strony internetowej monitorującej Koreę Północną, powiedział, że wydarzyło się to po raz pierwszy "To wyraźny znak strachu przed utratą życia i zniszczeniem".

Korea Południowa także zgłosiła szkody, są one jednak minimalne. Pada deszcz i wieje silny wiatr, przez co zostały odwołane niektóre loty krajowe i międzynarodowe.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
eryk
2 lata temu
chyba sie zakochałem w siostrze Kima
znajomy
2 lata temu
Anna??? Dziwna autorka, pisała potem sama komentuje
Dziobak.
2 lata temu
A czy teraz użyteczni głupcy zaraz polecą z pomocą humanitarną do Korei Północnej?
arek
2 lata temu
żal tych ludzi - zapłacą podatek wiatrowy i deszczowy.
etc
2 lata temu
Panie Jerzy, włos się jeży - w miłości i związkach, litować się nie należy! Panie Jerzy - któż by w tym rozgardiaszu jeszcze do pracy szedł?! "Idąc pod prąd", nie wybierasz Ty! Afrodyta - "w mitologii greckiej bogini miłości, piękna, kwiatów, pożądania i płodności." (?!) Dionizos - "w mitologii greckiej bóg płodności, dzikiej natury, winnej latorośli i wina, reprezentujący jego upajający i dobroczynny wpływ." (?!) Im większa osobowość, tym większa strata - tym razem podwójnie boska! "Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień. « O, wypraszam to sobie! Jak to? Ja nic nie robię? A kto siedzi na tapczanie? A kto zjadł pierwsze śniadanie? A kto dzisiaj pluł i łapał? A kto się w głowę podrapał? A kto dziś zgubił kalosze? O – o! Proszę! » Na tapczanie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień..." Zło jest równe złej energii, którą to, chorobliwie zainteresowani, w stronę Boga prawdziwego, ślą! Nie, to nie jest zbrodnia przeciwko ludzkości, to jest zbrodnia przeciwko wolności Boga!
Wujek z USA
2 lata temu
Nawet boski i nieskazitelny Kim musi ulec silom natury.
Dupablada
2 lata temu
Wina Tuska i Trzaskowskiego jak zawsze.
DOROTA
2 lata temu
Boże MIŁOSIERDZIE jest ostatnią nadzieją ludzi! Ja Go już doświadczyłam! Przeczytajcie moje świadectwo na: pojednanie . eu . To jest świadectwo o naszym prawdziwym pochodzeniu i naszym prawdziwym przeznaczeniu. Jeżeli do nas nie dotrze, że tylko w Panu Bogu jest jedyny ratunek w czasach obecnych (apokaliptycznych) to zawsze będziemy przegrywać nasze życie i losy całej ludzkości. Spowiedź, Eucharystia Święta (BARDZO WAŻNE! BO BEZ JEJ SPOŻYWANIA NIE BĘDZIEMY WSKRZESZENI W DNIU OSTATECZNYM), Nawrócenie CAŁKOWITE do Pana Boga, czyli ŚCISŁE PRZESTRZEGANIE Przykazań Bożych, a nie jakaś samowolka (w to wierzę, a w tamto nie), Pokuta, Pokuta, Pokuta. Bez pokuty i ZADOŚĆUCZYNIENIA LUDZIOM I PANU BOGU (czyli bez wypełnienia 5 warunku Spowiedzi Świętej) wciąż się powraca do tych samych grzechów. Mało kto słyszał o 5 warunku Spowiedzi. Matka Boża mówiła: "Czyńcie wszystko, cokolwiek Wam powie". Pan Jezus żyje WCIĄŻ, TERAZ i każdego dnia komunikuje się z nami, posługuje się słowami Pisma Świętego. Zadajcie pytanie Panu Jezusowi i otwórzcie Pismo Święte. Na stronie, na której Wam się otworzy będzie odpowiedź. Sprawdziłam, tak naprawdę jest. Zawalczmy o ludzkość, o przyszłość naszych dzieci. NAPRAWDĘ NAWRÓĆMY SIĘ DO PANA BOGA I PRZYMIERZA Z NIM. MUSIMY ZACZĄĆ PRAKTYKOWAĆ PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA! MATKA BOŻA MÓWI, ŻE TO JEST LEKARSTWO NA NASZE CZASY - CZASY APOKALIPTYCZNE, KTÓRE TRWAJĄ TERAZ! Zachowujemy się jak gotowana żaba! Wrzuć żabę do wrzątku, a ona wyskoczy. Natomiast wrzuć żabę do zimnej wody i podgrzewaj wodę, a ona się nie zorientuje, że umiera! CZAS UCIEKA! ŻYJEMY W CZASACH OSTATECZNYCH. OBUDŹMY SIĘ Z TEGO SZTUCZNIE PODKRĘCANEGO PĘDU ŻYCIA, KTÓRE ZARAZ MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ, JEŻELI BĘDZIEMY ŚLEPI NA PRAWDĘ! POKUTA, POKUTA, POKUTA! PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA. CZAS POWSTAĆ NARODZIE DO NAJWAŻNIEJSZEJ WALKI, BO O ŻYCIE NIE TYLKO DOCZESNE! WSZYSTKO DLA NASZYCH DZIECI I PRZYSZŁOŚCI! Kochasz swoje dzieci? Odpuść "lekcje rysunku", zostaw swoje hobby, PRZYJDŹ NA NABOŻEŃSTWO 1 SOBOTY MIESIĄCA, ZABIERZ SWOJE DZIECKO! NIE MA WIĘKSZEGO DOBRA, KTÓRE MOŻESZ PODAROWAĆ SWOJEMU DZIECKU! CZAS UCIEKA DZISIAJ. TO SIĘ DZIEJE TERAZ. RATUJMY ŚWIAT Z BOŻĄ POMOCĄ! Świadectwo o tym, kim jest człowiek i jak bardzo Pan Bóg kocha Ciebie i mnie na: pojednanie. eu . Wykaz kościołów, w których odprawiane są nabożeństwa pierwszych sobót znajduje się na stronie PierwszeSoboty w zakładce Zgłoszenie-Lista
marek zol
2 lata temu
taak, u nas wadza też ostrzega przed kataklizmami, wirus, pandemia, kryzys. nikt jakoś nie ostrzega: zabierzemy wam wolność, zniszczymy wolne sądy, o tym się nie mówi
wielki "wuc"
2 lata temu
No nieee, Kim Dzong Un uratowa Koree Pn. przed tajfunem. Gdyby nie jego rozkaz, ze nalezy zrobic wszystko zeby ratowac kraj, byloby juz po Korei.
Dziadek
2 lata temu
A Rosji nic i nikt nie rusza choćby za Katyń i Smoleńsk.
Dziadek
2 lata temu
A Rosji nic nie rusza choćby za Katyń i Smoleńsk.
Jurek
2 lata temu
Bieda będzie bo będą odbudowywać zniszczone rakiety
Dana
2 lata temu
Biedni ludzie , reżim i przyroda ich gnębi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić