Wróć na
Aldona Brauła
|

Tajfun Bavi uderzył w Koreę Północną. Kim Dzong Un komentuje zniszczenia

34
Podziel się

Korea Północna jest w stanie wysokiego zagrożenia, po tym jak tajfun Bavi dotarł na ląd wczesnym rankiem w czwartek. Kraj nawiedziły ulewne deszcze i wichury, które wyrywają drzewa i niszczą budynki.

Tajfun Bavi uderzył w Koreę Północną. Kim Dzong Un komentuje zniszczenia
Kim Dzong Una i jego siostra Kim Jo Dzong (Getty Images)
bCZIPwfF

Do Korei Północnej wczesnym rankiem w czwartek dotarł tajfun Bavi. Telewizja państwowa KCTV poinformowała o ogromnej burzy, pokazując zwalone drzewa i gruz po zniszczonych budynkach. 

Tajfun spotęgował klęskę żywiołową w Korei. Od początku miesiąca padają tam ulewne deszcze, które zniszczyły znaczącą część upraw. Wcześniej w kraju panowały susze, przez co istnieją obawy o to czy uda się zebrać zapasy jedzenia.  

Kim Dzong Un ostrzega przed tajfunem Bavi

Przywódca Kim Dzong Un wydał specjalne ostrzeżenie przed tajfunem. Zalecił, aby zrobić wszystko w celu ochrony kraju, który zmaga się z pandemią koronawirusa.

bCZIPwfH

Zobacz nagranie. Po oceanie przesuwa się prawdziwe monstrum

Północnokoreańska telewizja przerwała filmy i programy, aby powiadomić o tajfunie. Martyn Williams ze strony internetowej monitorującej Koreę Północną, powiedział, że wydarzyło się to po raz pierwszy "To wyraźny znak strachu przed utratą życia i zniszczeniem".

Korea Południowa także zgłosiła szkody, są one jednak minimalne. Pada deszcz i wieje silny wiatr, przez co zostały odwołane niektóre loty krajowe i międzynarodowe.

bCZIPwfN

Czytaj także:

bCZIPwgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Anna.
miesiąc temu
żal tych ludzi , którzy to muszą przeżywać...
erpe40
miesiąc temu
Tak to jest.....biednemu zawsze wiatr w oczy.
polak
miesiąc temu
on, łukaszenka i jeszcze paru innych powinni skończyć jak ceausescu
bCZIPwgj
amenhotep
miesiąc temu
Jak to zmagają się z pandemią? Przecież w Korei Płn. nie stwierdzono CV-2.
huba
miesiąc temu
a jednak Kim żyje! wczoraj pisali że już umiera ,jak się ciesze, będą znowu o nim pisać, bez Kima dzień stracony
Najnowsze komentarze (34)
eryk
miesiąc temu
chyba sie zakochałem w siostrze Kima
znajomy
miesiąc temu
Anna??? Dziwna autorka, pisała potem sama komentuje
Dziobak.
miesiąc temu
A czy teraz użyteczni głupcy zaraz polecą z pomocą humanitarną do Korei Północnej?
arek
miesiąc temu
żal tych ludzi - zapłacą podatek wiatrowy i deszczowy.
etc
miesiąc temu
Panie Jerzy, włos się jeży - w miłości i związkach, litować się nie należy! Panie Jerzy - któż by w tym rozgardiaszu jeszcze do pracy szedł?! "Idąc pod prąd", nie wybierasz Ty! Afrodyta - "w mitologii greckiej bogini miłości, piękna, kwiatów, pożądania i płodności." (?!) Dionizos - "w mitologii greckiej bóg płodności, dzikiej natury, winnej latorośli i wina, reprezentujący jego upajający i dobroczynny wpływ." (?!) Im większa osobowość, tym większa strata - tym razem podwójnie boska! "Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień. « O, wypraszam to sobie! Jak to? Ja nic nie robię? A kto siedzi na tapczanie? A kto zjadł pierwsze śniadanie? A kto dzisiaj pluł i łapał? A kto się w głowę podrapał? A kto dziś zgubił kalosze? O – o! Proszę! » Na tapczanie siedzi leń, Nic nie robi cały dzień..." Zło jest równe złej energii, którą to, chorobliwie zainteresowani, w stronę Boga prawdziwego, ślą! Nie, to nie jest zbrodnia przeciwko ludzkości, to jest zbrodnia przeciwko wolności Boga!
Wujek z USA
miesiąc temu
Nawet boski i nieskazitelny Kim musi ulec silom natury.
Dupablada
miesiąc temu
Wina Tuska i Trzaskowskiego jak zawsze.
DOROTA
miesiąc temu
Boże MIŁOSIERDZIE jest ostatnią nadzieją ludzi! Ja Go już doświadczyłam! Przeczytajcie moje świadectwo na: pojednanie . eu . To jest świadectwo o naszym prawdziwym pochodzeniu i naszym prawdziwym przeznaczeniu. Jeżeli do nas nie dotrze, że tylko w Panu Bogu jest jedyny ratunek w czasach obecnych (apokaliptycznych) to zawsze będziemy przegrywać nasze życie i losy całej ludzkości. Spowiedź, Eucharystia Święta (BARDZO WAŻNE! BO BEZ JEJ SPOŻYWANIA NIE BĘDZIEMY WSKRZESZENI W DNIU OSTATECZNYM), Nawrócenie CAŁKOWITE do Pana Boga, czyli ŚCISŁE PRZESTRZEGANIE Przykazań Bożych, a nie jakaś samowolka (w to wierzę, a w tamto nie), Pokuta, Pokuta, Pokuta. Bez pokuty i ZADOŚĆUCZYNIENIA LUDZIOM I PANU BOGU (czyli bez wypełnienia 5 warunku Spowiedzi Świętej) wciąż się powraca do tych samych grzechów. Mało kto słyszał o 5 warunku Spowiedzi. Matka Boża mówiła: "Czyńcie wszystko, cokolwiek Wam powie". Pan Jezus żyje WCIĄŻ, TERAZ i każdego dnia komunikuje się z nami, posługuje się słowami Pisma Świętego. Zadajcie pytanie Panu Jezusowi i otwórzcie Pismo Święte. Na stronie, na której Wam się otworzy będzie odpowiedź. Sprawdziłam, tak naprawdę jest. Zawalczmy o ludzkość, o przyszłość naszych dzieci. NAPRAWDĘ NAWRÓĆMY SIĘ DO PANA BOGA I PRZYMIERZA Z NIM. MUSIMY ZACZĄĆ PRAKTYKOWAĆ PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA! MATKA BOŻA MÓWI, ŻE TO JEST LEKARSTWO NA NASZE CZASY - CZASY APOKALIPTYCZNE, KTÓRE TRWAJĄ TERAZ! Zachowujemy się jak gotowana żaba! Wrzuć żabę do wrzątku, a ona wyskoczy. Natomiast wrzuć żabę do zimnej wody i podgrzewaj wodę, a ona się nie zorientuje, że umiera! CZAS UCIEKA! ŻYJEMY W CZASACH OSTATECZNYCH. OBUDŹMY SIĘ Z TEGO SZTUCZNIE PODKRĘCANEGO PĘDU ŻYCIA, KTÓRE ZARAZ MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ, JEŻELI BĘDZIEMY ŚLEPI NA PRAWDĘ! POKUTA, POKUTA, POKUTA! PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA. CZAS POWSTAĆ NARODZIE DO NAJWAŻNIEJSZEJ WALKI, BO O ŻYCIE NIE TYLKO DOCZESNE! WSZYSTKO DLA NASZYCH DZIECI I PRZYSZŁOŚCI! Kochasz swoje dzieci? Odpuść "lekcje rysunku", zostaw swoje hobby, PRZYJDŹ NA NABOŻEŃSTWO 1 SOBOTY MIESIĄCA, ZABIERZ SWOJE DZIECKO! NIE MA WIĘKSZEGO DOBRA, KTÓRE MOŻESZ PODAROWAĆ SWOJEMU DZIECKU! CZAS UCIEKA DZISIAJ. TO SIĘ DZIEJE TERAZ. RATUJMY ŚWIAT Z BOŻĄ POMOCĄ! Świadectwo o tym, kim jest człowiek i jak bardzo Pan Bóg kocha Ciebie i mnie na: pojednanie. eu . Wykaz kościołów, w których odprawiane są nabożeństwa pierwszych sobót znajduje się na stronie PierwszeSoboty w zakładce Zgłoszenie-Lista
bCZIPwgb
marek zol
miesiąc temu
taak, u nas wadza też ostrzega przed kataklizmami, wirus, pandemia, kryzys. nikt jakoś nie ostrzega: zabierzemy wam wolność, zniszczymy wolne sądy, o tym się nie mówi
wielki "wuc"
miesiąc temu
No nieee, Kim Dzong Un uratowa Koree Pn. przed tajfunem. Gdyby nie jego rozkaz, ze nalezy zrobic wszystko zeby ratowac kraj, byloby juz po Korei.
Dziadek
miesiąc temu
A Rosji nic i nikt nie rusza choćby za Katyń i Smoleńsk.
Dziadek
miesiąc temu
A Rosji nic nie rusza choćby za Katyń i Smoleńsk.
Jurek
miesiąc temu
Bieda będzie bo będą odbudowywać zniszczone rakiety
Dana
miesiąc temu
Biedni ludzie , reżim i przyroda ich gnębi
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić