Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Katolicy wygrali. Zagranica śmieje się z Polski

1465

Afera z "diabelskim" autobusem nr 666 zaczyna zataczać coraz szersze kręg. Wspominają o niej między innymi zachodni dziennikarze i komentatorzy. Przypomnijmy, że spółka PKS Gdynia dokonała zmiany pod wpływem środowisk katolickich w tym portalu fronda.pl.

Katolicy wygrali. Zagranica śmieje się z Polski
Linia 666 była jedną z najpopularniejszych w rejonie Trójmiasta (Wikipedia)

Linia 666 od wielu lat dojeżdżała z Dębek na Hel. To jedna z najpopularniejszych linii przewoźnika, która zawsze była pełna turystów. W tym roku autobus przejdzie jednak do historii i "szatański numer" zmieni się w 669.

Wszystko przez niektóre środowiska katolickie powiązane z portalem fronda.pl. Te twierdziły, że liczba 666 niesie "antychrześcijańskie skojarzenia".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Lokalna afera stała się niezwykle popularna — również na zachodzie. Informacja o niej ukazała się m.in. w "The Guardian". Dziennikarze gazety śmieją się z... diabelskiego numeru.

W Polsce 666 nie pojedzie na Hel. Diabelski numer porzucony po protestach środowisk chrześcijańskich - opisuje aferę brytyjski dziennik.

Komentatorzy zwracają uwagę, że autobus od dawna cieszy się niezwykłą popularnością i zastanawiają się, jak duża była w tym rola nazwy i liczby linii. Przytaczają opinię, która pojawiła się na profilu PKP Gdynia na Facebooku.

Ta linia była ogromną reklamą, na cały świat. Wielokrotnie czytałem o niej na portalach zagranicznych. Uważam, że turyści, którzy mogli na Hel dojechać pociągiem, pojechali autobusem dla zabawy. Ten numer na pewno przykuwał uwagę — twierdzi jeden z internautów.

Linia 666 prowadziła... do piekła?

"The Guardian" zaznacza, że niezwykle interesujące jest to, że linia 666 prowadziła do miejsca, które po angielsku brzmi jak piekło (Hel jak hell). Brytyjscy dziennikarze dodają, że od 24 czerwca nazwa 666 zostanie zamieniona na 669.

Co ciekawe, ten ostatni numer również wzbudza kontrowersje. Niektórzy doszukują się w nim podtekstu erotycznego, sugerując pewną... pozycję seksualną.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić