aktualizacja 

Każe Rosjanom więcej jeść. Dziennikarka nie mogła się powstrzymać

Rosyjska propaganda raz straszy, innym razem śmieszy, ale zawsze budzi zdumienie. Tym razem były szef radzi Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego radzi Rosjanom... aby więcej jedli. To ma znacząco poprawić sytuację gospodarczą w kraju Władimira Putina.

Każe Rosjanom więcej jeść. Dziennikarka nie mogła się powstrzymać
Ekspert każe Rosjanom... więcej jeść. Dziennikarka nie wytrzymała (Twitter)

Władimir Putin przeznacza ogromne pieniądze na wojnę z Ukrainą, ale nie ma ich na poprawę życia Rosjan. W filmie, który udostępnił polityk Anton Heraszczenko w mediach społecznościowych, widzimy mężczyznę, który ma plan, jak poprawić sytuację gospodarczą kraju.

- Co poradziłbyś przeciętnemu Rosjaninowi, aby pomógł teraz krajowi pod względem ekonomicznym? - zapytała dziennikarka Aleksieja Ulukajewa, byłego szefa Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego.

Cóż, jeść więcej. Gdy wydaje się pieniądze na jedzenie, to w takiej sytuacji zachowanie konsumenta jest właściwe - podkreśla Ulukajew, a swoja wypowiedzą... doprowadził do śmiechu dziennikarkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prowokacje Chin na Pacyfiku. Pentagon odtajnia nagrania

Co ciekawe, jednym ze sposobów na zapełnienie pustoszejącego budżetu Rosji jest także podatek od nadzwyczajnych zysków dla dużych firm. Co ważne nie są nim najbardziej majętne rosyjskie przedsiębiorstwa, które działają w branży naftowo-gazowej.

Władimir Putin pozostanie prezydentem?

Na to zmiany w Rosji się nie zanosi. Władimir Putin zdecydował, że będzie ubiegać się o reelekcję w wyborach prezydenckich w marcu 2024 roku; oznacza to, że będzie rządzić Rosją co najmniej do 2030 roku.

71-letni Putin sprawuje władzę na Kremlu najdłużej ze wszystkich liderów Rosji od czasów Stalina. Źródła, które rozmawiały z Reutersem, zastrzegając anonimowość, przekazały, że Putin podjął już decyzję o ubieganiu się o reelekcję, a teraz jego doradcy przygotowują kampanię w wyborach.

Według źródeł wkrótce zostanie ogłoszona decyzja w sprawie udziału Putina w wyborach, które jednak będą tylko formalnością.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić